4500 TL'ye 4K Monitör Önerisi

Farklı bir öneri sunayım zaten olabilecek monitörler önerilmiş.
TV almayı düşünür müsün? Bende benzer kriterlerle gidip 2K, 27 inç monitör aldım fakat şu an satıp TV alma düşüncesindeyim. Bir de kablosuz klavye-mouse edinip uzaktan kontrol etmeyi düşünüyorum. 5000'e güzel bir TV alabilirsin. Masana sığmıyorsa duvara da monte edilebilir.

Misal: https://www.epey.com/televizyon/philips-50pus7505.html

Farklı bir öneri sunayım zaten olabilecek monitörler önerilmiş.
TV almayı düşünür müsün? Bende benzer kriterlerle gidip 2K, 27 inç monitör aldım fakat şu an satıp TV alma düşüncesindeyim. Bir de kablosuz klavye-mouse edinip uzaktan kontrol etmeyi düşünüyorum. 5000'e güzel bir TV alabilirsin. Masana sığmıyorsa duvara da monte edilebilir.

Misal: https://www.epey.com/televizyon/philips-50pus7505.html

TV'yi bence monitör olarak kullanmayı düşünme. Denemiş biri olarak şunu söyleyebilirim, TV ne kadar iyi olursa olsun kesinlikle monitör gibi olmuyor.
Uzaktan kullanmak da kullanışlı olmuyor. Sadece oyun için kullanacaksan birşey diyemem, iş bilgisayarı olarak kullanacaksan pişman olabilirsin.

Yani Film, Oyun, Web'de gezinme için seni tatmin edebilir, ama bir iş yapmaya kalkarsan kullanışsız.

Evet ben de tv'yi monitör olarak kullanmaya sıcak bakmıyorum. O yüzden 32" ve 4K olsun istemiştim ama gelen her yanıt kafamı daha çok karıştırıyor.

Evet ben de tv'yi monitör olarak kullanmaya sıcak bakmıyorum. O yüzden 32" ve 4K olsun istemiştim ama gelen her yanıt kafamı daha çok karıştırıyor.

Özetleyeyim

32" alacaksan 4k monitör almanı tavsiye edebilirim.
Sen yerim yok dedin diye 27" alacaksan 2k monitör ve yanına film dizi izlemen için 4k bir tv önerdim :)
Tabi aynı zamanda hem film izleyip, hem de monitörünü serbest bırakma rahatlığın olacak.

Hocam boşuna fazla para vermenize gerek yok zaten 2k dizi film için hayli hayli yeter gerek yok bence attığım monitörlere bir bakın gerçekten gerek yok.
Netflix amazon prime video gibi platformlarda zaten 1080p bile 4k gibi duruyor :D

Monitör tercih edecekseniz bence 32 inç alın. Ben de ilk başta 32 inç çok büyük olur diye 27 inç aldım ama insan zamanla alışıyor ve 32 inç alsa mıydım diye kendi kendine soruyor.

Hocam boşuna fazla para vermenize gerek yok zaten 2k dizi film için hayli hayli yeter gerek yok bence attığım monitörlere bir bakın gerçekten gerek yok.
Netflix amazon prime video gibi platformlarda zaten 1080p bile 4k gibi duruyor :D

Katılıyorum, sonuçta çözünürlük büyük ekranda ki netliği belirliyor. Zaten ufak ekranda film izlerken 4k ve 1k farkını çok anlamazsın, hatta hiç anlamazsın
Ama normal pc kullanırken, tabi ki daha fazla alan her zaman daha iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı