4500 TL'ye Ekran kartı tavsiyesi

Bütçe
4000
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Bu ürünü almaya karar vermiştim.

Fakat site de 12 ay taksit gözükmesine rağmen ödeme aşamasında sadece peşin ödeme seçeneği vardı taksit seçeneği vermiyordu. Bu yüzden aynı ürünün ASUS modelini Amazon üzerinden aldım.

RX 6500 XT modeli mi?

Arkadaşlar bütçe me uygun sıfır, fiyat performans ekran kartı önerebilir misiniz? Fiyat olarak 4500 TL'ye kadar çıkabilirim.

O fiyata bunlardan iyisini bulamazsın.
Bu iki karttan birini seç kardeşim.
Seçimini değiştirecek tek şey.
NVIDIA.
AMD.
Tarafı olacak
Şahsen NVIDIA alırdım.

O fiyata bunlardan iyisini bulamazsın.
Bu iki karttan birini seç kardeşim.
Seçimini değiştirecek tek şey.
NVIDIA.
AMD.
Tarafı olacak
Şahsen NVIDIA alırdım.

rx 6500 darboğaz yapabilir kesinlikle nvidia almalı

rx 6500 darboğaz yapabilir kesinlikle nvidia almalı
1050ti aldım 3500 TL'ye. Arkadaşımla konuştum. Elinde GTX 1650 varmış. i5 1.Nesil işlemcide kullanıyormuş sanırım. Darboğaz yapıyor. Sen 1050 Ti al. Bunla takas ederiz dedi.

Şimdi RX6500 güçlü bir kart ama. Hem işlemci besleyebilir mi bilmiyorum. Hem de anakartım PCI 3.0 destekliyor. İnternetten bu kartın PCI 3.0 ve 4.0 performanslarına baktım. Arada yer yer %15-%30 arası değişen performans düşüşleri var. Tamam performans kayıplı PCI 3.0 hali bile 1050ti'dan iyi fakat, işin içine bir de dediğin gibi darboğaz girerse, performansı daha da aşağı çekecektir büyük ihtimal.

Aslında aklımda GTX 1650 vardı. Arkadaştan böyle bir teklif gelince iyi oldu. Şimdilik 1050Ti gelince ondan 1650'yi alacağım. Onunki de 2-3 haftalık bir ürünmüş zaten. Yani bende insanlar tavsiye isterken o kadar öneride bulunuyorum ama. Kendin alırken olay çok farklıymış. :)

1050 Ti aldım 3500 TL'ye. Arkadaşımla konuştum. Elinde GTX 1650 varmış. i5 1.nesil işlemcide kullanıyormuş sanırım. Darboğaz yapıyor. Sen 1050 Ti al. Bununla takas ederiz dedi.

Şimdi RX6500 güçlü bir kart ama. Hem işlemci besleyebilir mi bilmiyorum. Hem de anakartım PCI 3.0 destekliyor. İnternetten bu kartın PCI 3.0 ve 4.0 performanslarına baktım. Arada yer yer %15-%30 arası değişen performans düşüşleri var. Tamam performans kayıplı PCI 3.0 hali bile 1050 Ti'dan iyi fakat, işin içine bir de dediğin gibi darboğaz girerse, performansı daha da aşağı çekecektir büyük ihtimal.

Aslında aklımda GTX 1650 vardı. Arkadaştan böyle bir teklif gelince iyi oldu. Şimdilik 1050 Ti gelince ondan 1650'yi alacağım. Onunki de 2-3 haftalık bir ürünmüş zaten. Yani bende insanlar tavsiye isterken o kadar öneride bulunuyorum ama. Kendin alırken olay çok farklıymış. :)

1050 Ti 3500 lira edecek bir kart değil en fazla ederi 1500.

Geri
Yukarı