4500 TL'ye kadar IPS 144 HZ üzeri monitör önerisi

En fazla 4, 5K verebilirim. En çok Valorant oynuyorum, ghosting vs yapmasını istemiyorum. Hikayeli oyunlar da oynayabilirim veya film dizi vs vs. sağa-sola dönme, dahili hoparlör gibi seçenekler şart değil ama IPS, 1080p,min 144Hz (165 daha hos olur cok fiyat farkı yoksa) ve 24 inch tercihim.

Bunlardan birini tercih etmek istiyorum. Hangilerini önerirsiniz? Teşekkür ederim.

Tabii ki Dell öneririm özellikle servis konusunda en iyisi.

Güzel monitör sorun çıkmaz. Bende Dell almadan önce onlara bakıyordum. Aslında 2K 27inc almak istiyordum vardı hatta ama VA olduğu için tercih etmedim.

Alan kişiler böyle demiş konu sahibine kalmış alıp almaması benim için hiçbir şey değiştirmiyor ben önerimi yapıyorum. 2 kere de etiketlemişsin beni eğer mümkünse bir daha etiketlemezsen sevinirim. Dediğim gibi konu sahibine önerim AOC veya Gigabyte. Sen al da diyemezsin ben kendim için seçmiyorum konu sahibine öneriyorum.

@Saint Lucia Hocam Gigabyte G24F-2 de 4K varmış düşünceleriniz neler?

Boş bir mesele. Bu da yeni çıktı.
1 ms pazarlama taktiği gibi düşünün. Monitörün desteklediği çözünürlüğü yazmaya başladılar.
Geçen ASUS'un bir monitöründe de gördüm. Amazon yazmıştı.
Kafa karıştıran saçma bir konu.
Monitör native 1080p bunu hepimiz kabul ediyoruz. 4K çözünürlüğe sen GPU yardımıyla çıkıyorsun ve monitör "out of range" hatası vermiyor. Konu budur. Bu zaten normal bir şey. Hep vardı ve hep olacak.
Eski monitörlerde GPU üzerinden çözünürlüğü arttırdığın zaman monitör hata verirdi. Ona gönderme yapılan bir mesele aslında.
Monitöre yüklenmiş özel bir özellik değil.
Senin monitöründe de var. Benimkinde de.

1 ms pazarlama taktiği gibi düşünün. Monitörün desteklediği çözünürlüğü yazmaya başladılar.
Monitör native 1080p bunu hepimiz kabul ediyoruz. 4K çözünürlüğe sen GPU yardımıyla çıkıyorsun ve monitör "out of range" hatası vermiyor. Konu budur. Bu zaten normal bir şey. Hep vardı ve hep olacak.
Eski monitörlerde GPU üzerinden çözünürlüğü arttırdığın zaman monitör hata verirdi. Ona gönderme yapılan bir mesele aslında.
Peki çözünürlüğü yükseltmenin performansa ne gibi etkileri olur? Bu olayın olmasının artı veya eksileri nelerdir?

Peki çözünürlüğü yükseltmenin performansa ne gibi etkileri olur? Bu olayın olmasının artı veya eksileri nelerdir?
Yeni nesil her monitör de var. Yani alacağın da kesin olacak. Benim 20 yıllık monitörüm bile destekliyor. Aoc 2216sw. Olayı ise ekran kartın yüksek ama monitörün çözünürlüğü düşük ise arttırmak için. Darboğazı engellemek için.

Yani zaten olan bir şeyi yeni çıkarmış gibi lanse edip insanları kandırıyorlar. Ve bir çok kişi şimdiden inanmış.

Bak Specification GeForce GTX 1050 Ti 4G bu GTX 1050 Ti ekran kartı. Bunu referans alalım. Kartın Maksimum çözünürlüğü aşağıda yazılı. Senin 7680x4320 çözünürlüğü destekleyen monitörün varsa bunu ayarlardan görürsün. Bunu burada bilen bilmeyen herkes anlasın.
Seni soruna gelelim. Eğer senin ekran kartın güçlü ise çözünürlüğü yükselterek oyunda biraz daha iyileşme görürsün. Çözünürlük keskinliği arttıracaktır çünkü.
Native bir kullanım sunmuyor bakın tekrar söylüyorum. Tipik kullanıcıların işine yaramaz bu tür ayarlar.

1679482525386.png

Yani zaten olan bir şeyi yeni çıkarmış gibi lanse edip insanları kandırıyorlar. Ve birçok kişi şimdiden inanmış.

Aynen öyle. Destekliyor olması native bir kullanım sunmuyor. Monitörü kullanabilirsin diyor. Sen ekran kartına yüklenmiş oluyorsun. Görüntü bir nebze iyileşiyor o kadar. Pazarlama taktiğine döndü olay. Bilmeyen bazı arkadaşlar bunu salata malzemesi yapıyor ona üzülüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı