450TL HDD tavsiyesi

Kubilaysssss

Hectopat
Yer
İstanbul
Selamlar, 1 TB yüksek hızlı oyun için HDD arıyorum. 7200 RPM oluyordu galiba, emin değilim. Bütçem 450TL civarı.
Bunu önerdiler ama pek anlamadığım için emin olamadım Çdaha iyi tavsiyeniz varsa ya da bu iyiyse söylerseniz teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, 1 TB yüksek hızlı oyun için HDD arıyorum. 7200 RPM oluyordu galiba, emin değilim. Bütçem 450TL civarı.
Bunu önerdiler ama pek anlamadığım için emin olamadım çdaha iyi tavsiyeniz varsa ya da bu iyiyse söylerseniz teşekkür ederim.

HDD ve yüksek hız umarım Max 120 MB'ye kadar alabileceğinizi biliyorsunuzdur.

5B12EAB3-1E81-4850-AB79-332642C2141B.png

Wd blue veya segate 1 tb işini görür

Önerilen model gayet iyi. Piyasadaki en hızlı HDD'ler arasında. Ama piyasada refurbished yani bir nevi yenilenmiş HDD'ler çok fazla. O yüzden Trendyol'dan almanızı önermiyorum. Ürünün orijinal olma ihtimali de var tabi ama riske atmaya değmez.

Alternatif olarak:

Eki Görüntüle 1226594
Wd blue veya segate 1 tb işini görür
Seagate kaliteli bir marka olsa da Barracuda serisi HDD'lerini pek önermezler genelde. Sesli çalışmasından olsa gerek. Alan kişi için ses ve titreşim önemli değil ise Seagate de alınır.

HDD ve yüksek hız umarım Max 120 MB'ye kadar alabileceğinizi biliyorsunuzdur.
Emin misiniz? Ben dahil çoğu kişinin -haklı olarak- yerden yere vurduğu Barracuda bile 200mb/s alabiliyor.
Attığınız disk gayet kaliteli fakat biraz tuzlu açıkçası. Yerine WD Blue düşünebilirsiniz, başka alternatif çok fazla yok. Barracuda'lara da yaklaşmayın derim.

Şu an Seagate ST2000DM008 modelini kullanıyorum pc'nin fan sesinden başka ses duyulmuyor dikkatli dinlediğiniz hafif bir ses geliyor ama rahatsız edici düzeyde değil.

Toshiba P300 veya WD Blue dışına çıkmayın. Bu arada HDD'yi Amazon'dan almaya çalışın, şu an orada daha ucuz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı