46 dakikada 126 soru çözen biri, 300 soruyu kaç dakikada çözer?

Eski nesil sorunun size katacağı tek şey konuyu tekrar etme olur hocam. Acilen onları bırakıp yeni nesil sorular çözmelisiniz bir ay falan kaldı sanırım sınavınıza tam bilmiyorum haziranda tek onu biliyorum. Bu zamanı boş sorular yerine kaliteli sorular ile geçirin yoksa sınavda çözdüğünüz soruların bir anlamı kalmaz.

Basit bir oran orantı sorusunu çözemeyen adamın 300 soru çözebileceğini pek sanmam. O ders çalışma azmi onda yoktur. Şu an ne durumda olduğunu da bilmiyorum ama umarım istediğini yapabilmişsindir.

Onun dışında çok soru çözmek önemli değil, kaliteli ve az soru çözmek önemlidir. Çok soru çözmek kesinlikle marifet değildir.

@Lorem Ipsum, dostum pekala nasıl bulabilir? Örneğin, bir işçi bir işi 2 günde yapıyorsa, iki işçi o işi kaç günde yapar gibi bunlar hep oran orantı soruları.
Evet oran oranti, doğru. Ama mesela soyle bir ornek vereyim. 1 KM'yi 5 dakikada koşan biri 5 KM'yi 25 dakikada koşamaz çünkü yorulacaktır. Soru cozerken de calismaya yeni basladiginda hizlica cozdugu sorulari 2 saat sonra yorulacagi icin ayni hizda cozemez diye dusunuyorum. Yani bence teoride doğru olsa da pratikde evdeki hesap carsiya uymaz.

46 dk ---------- 126 soru
x dk --------- 300 soru

(46 x 300)/126 = 109,52 dakikada.
Evet oran oranti, doğru. Ama mesela soyle bir ornek vereyim. 1 KM'yi 5 dakikada koşan biri 5 KM'yi 25 dakikada koşamaz çünkü yorulacaktır. Soru cozerken de calismaya yeni basladiginda hizlica cozdugu sorulari 2 saat sonra yorulacagi icin ayni hizda cozemez diye dusunuyorum. Yani bence teoride doğru olsa da pratikde evdeki hesap carsiya uymaz.
Fizik orada devreye giriyor işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı