4600 TL Dizüstü Bilgisayar önerisi

biggaxx

Hectopat
Merhabalar. 4600TL üst sınırında dizüstü bilgisayar arıyorum. Dizüstü bilgisayar çizim yapmak ve oyun oynamak için kullanılacak. Masaüstü bilgisayarımı da sizlere danışarak aldım ve çok memnunum bu nedenle tekrar sizlere danışmak istedim. Şimdilik forum içinde gözüme bu dizüstü bilgisayar takıldı. Özellikle ısınma problemi yaşamaktan korkuyorum. Farklı önerilerinize de açığım.

[/QUOTE]

Bencede gayet güzel özelliklere sahip bir laptop. Özellik bakımından fiyatı gayet makul alın derim fakat ısınma problemi için bir şey diyemem malum ortada HP ısınır diye bir rivayet var 😅😅

Bencede gayet güzel özelliklere sahip bir laptop. Özellik bakımından fiyatı gayet makul alın derim fakat ısınma problemi için bir şey diyemem malum ortada HP ısınır diye bir rivayet var 😅😅
[/QUOTE]

Teşekkür ederim cevabınız için. Ben de HP markasından çekiniyorum biraz işin açığı. Ama daha iyi bir alternatife denk gelemezsem alacağım 🙂

Evet o ekran kartına o fiyat gayet mantıklı görünüyor ancak Ryzen 3550H performansı İntel işlemcilere göre kat kat düşük. Kısacası kanser bir işlemci. Bir de bilgisayar 8 GB RAM'e sahip. İşlemci de onboard GPU olduğu için yaklaşık 2 GB RAM çalıyor kafadan. Yani 6 GB RAM sıkıntı çıkarabilir. İntel işlemcili ve 16 GB RAM'li bilgisayar bulabilirsen bu fiyat civarlarında müthiş olur. Gerekirse ekran kartı GTX1050 olsun. Benim görüşlerim bu şekilde

Teşekkür ederim cevabınız için. Ben de HP markasından çekiniyorum biraz işin açığı. Ama daha iyi bir alternatife denk gelemezsem alacağım 🙂
[/QUOTE]

Bir kullanıcı yorumu yapacak olursam; Şu an kullandığım laptop ve bundan önceki laptobum HP marka öyle üst düzey cihazlar değiller fakar yük altında ısınıyorlar. Ama ben bu laptobu alırsanız doğru şekilde kullanırsanız ( notebook soğutucu veya altından hava girişinin rahat olacağı bir şekilde) bir sorun olacağını sanmıyorum. Ve bu fiyata piyasada GTX 1050 3GB' lı laptoplar satılıyor.
NOT ; Bunlar sadece görüşüm çok bildiğimden söylemiyorum illaki daha çok bilgi sahibi olan birini de görüşünü alın. Asıl ben teşşekür ederim.

😊

Evet o ekran kartına o fiyat gayet mantıklı görünüyor ancak Ryzen 3550H performansı İntel işlemcilere göre kat kat düşük. Kısacası kanser bir işlemci. Bir de bilgisayar 8 GB RAM'e sahip. İşlemci de onboard GPU olduğu için yaklaşık 2 GB RAM çalıyor kafadan. Yani 6 GB RAM sıkıntı çıkarabilir. İntel işlemcili ve 16 GB RAM'li bilgisayar bulabilirsen bu fiyat civarlarında müthiş olur. Gerekirse ekran kartı GTX1050 olsun. Benim görüşlerim bu şekilde
Teşekkür ederim yardımınız için. Ben kendi kullandığım masaüstü bilgisayarımda 8gb ram ile sorunsuz devam ediyorum. Fakat burada daha farklı işliyor sanırım bu durum. Daha farklı modellere de bakacağım söyledikleriniz doğrultusunda.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı