Çözüldü 461.40 sürücüsü ile bazı oyunlarda düşük GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mjolnir02

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Selamlar, i3 10100F ve GTX 1660S ikilisini kullanıyorum. Battlefield V, Battfield 1 ve GTA 5 gibi oyunlarda GPU kullanımı %30-60 seviyesinde geziyor. Bilgisayarımdaki diğer oyunları test ederken Witcher 3'te %100 GPU kullanımına ulaştığını gördüm. Her oyunda neden ekran kartını tam kullanamıyor? Tam emin değilim ama sanırım 26 Ocak'ta yayınlanan 461.40 sürücüsü güncellemesiyle bu sorun oldu diye düşünüyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Çözüm
Selamlar, i3 10100F ve GTX 1660S ikilisini kullanıyorum.
1366x768'de oynuyorum.
Bu söylediklerine göre belirttiğin oyunlar için pek anormal gelmedi bu durum. Daha önceki sürücülerde bu oyunun testlerini yapmış mıydın aynı çözünürlükte ve grafik ayarlarında?

GPU kullanımının artması için çözünürlük yükseltmeyi söyleyenler var.
Evet, öyle yapman gerekiyor. Zaten bu çözünürlükte bu oyunlarda darboğaz oluyordur muhtemelen. Grafik ayarlarını da sona çeksen iyi olur.

Eğer 461.09 ile test ettiğinde yine aynı sonuçlarla karşılaşıyorsan belirttiğin tüm oyunlardaki grafik ayarlarını en sona çekip test et. Grafikleri sona çeksen de pek umutlu değilim o çözünürlük için ama dene yani.

Eğer değerler hala aynıysa, NVIDIA Denetim Masası'ndan DSR ayarıyla sanal çözünürlük yapmayı deneyebilirsin.
Eğer sorun dediğin gibi sürücüyü 461.40'a güncelledikten sonra başladıysa DDU ile sürücüyü kaldırıp bir eski sürüme geçmeyi dene.

Bunun dışında oyun içerisindeki grafik ayarları ve çözünürlük ne durumda?

Eğer sorun dediğin gibi sürücüyü 461.40'a güncelledikten sonra başladıysa DDU ile sürücüyü kaldırıp bir eski sürüme geçmeyi dene.

Bunun dışında oyun içerisindeki grafik ayarları ve çözünürlük ne durumda?
Yeni monitör alana kadar eski VGA monitörümle 1366x768'de oynuyorum bütün oyunları, GPU kullanımının artması için çözünürlük yükseltmeyi söyleyenler var. Ayrıca grafik ayarlarını kendimce Ultra-High-Medium karıştırıp kullanıyorum.

DDU ile sürücüyü kaldırıp bir önceki sürüm olan 461.09 ile tekrar test edeceğim.

Selamlar, i3 10100F ve GTX 1660S ikilisini kullanıyorum.
1366x768'de oynuyorum.
Bu söylediklerine göre belirttiğin oyunlar için pek anormal gelmedi bu durum. Daha önceki sürücülerde bu oyunun testlerini yapmış mıydın aynı çözünürlükte ve grafik ayarlarında?

GPU kullanımının artması için çözünürlük yükseltmeyi söyleyenler var.
Evet, öyle yapman gerekiyor. Zaten bu çözünürlükte bu oyunlarda darboğaz oluyordur muhtemelen. Grafik ayarlarını da sona çeksen iyi olur.

Eğer 461.09 ile test ettiğinde yine aynı sonuçlarla karşılaşıyorsan belirttiğin tüm oyunlardaki grafik ayarlarını en sona çekip test et. Grafikleri sona çeksen de pek umutlu değilim o çözünürlük için ama dene yani.

Eğer değerler hala aynıysa, NVIDIA Denetim Masası'ndan DSR ayarıyla sanal çözünürlük yapmayı deneyebilirsin.

Çözüm

Çözünürlüğü 1920x1080'e çıkardım ve VSYNC''i kapatıp ayarları yükselttiğimde sorun çözüldü. Teşekkür ediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı