4670 e Anakart önerisi

54kadir

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar 4670 e Anakart önerisi bekliyorum. O.C yapmayacağım için k versiyonunu secmedim pek gerek duymadım açıkçası. Uygun bir anakart bekliyorum. Sistemin diğer bilesenlerini topladım genelde oyun için olacak. On panelde usb 3 olan bir anakart olursa iyi olur. Çok abartı fiyat olmasın. 250 300 civarı

Peki bu anakart performansi etkiler mi ?
Hayır kardeş fiyat farkları kesinlikle kullanacağın ram, işlemci ve ekran kartını etkilemez. Geçen fiyat farkı oldukça yüksek olan anakartların oyunlardaki performansını karşılaştırmışlardı. Nerdeyse fark yok gibi.

Tabi kullanacağın özelliğe para vermek önemli. Overclock yapmayacaksın sli ya da crossfire' da yapamayacaksan ki önermem, bu yüzden uygun fiyatlı bir anakart al.

Overclock a gerek duymuyorum pek intelde. Oyun ve günlük kullanım amaçlı alıyorum bilgisayarı. 2900 civarı monitör dahil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tasarlardığım sistem:
R9 280x
zalman z3 plus
corsair vs 650
8 gb ram
1 Tb harddisk
Fakat işlemci ve anakartta kararsız kaldım. Amd mi inten mi alsam?

Bütçeyi rahatlatmak için şimdilik 4 gb ram alıp ilerde ram taksam olur mu ? İşlemciyi 4670 alacağım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı