4690K Sıcaklık Değerleri

as66

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni bir sistem topladım 1 hafta oldu. Kendim birleştirdim. Sistem alttadır.
  • Kasa CORSAIR 230T
  • PSU CORSAIR CX750*
  • Ram CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance
  • CPU Intel Core i5 4690K
  • Anakart MSI Z97 GAMING 5
  • GPU MSI GTX770 Twin Frozr Gaming
Sıkıntım işlemci sıcaklığı sizce bu değerler nasıl ne yapmam gerekir.
Not: Stok fan ile alınan değerler.

upload_2014-8-10_16-41-24.png

Stok fanda alınan bu değerler bence normal. Benim i3-2100'de bu değerler arasında geziniyor. Yük altında kontrol edin ve fotoğrafını atın. daha düzgün sonuçlar almak için AIDA64 programını kullanın. Rahatsız oluyorsanız kule soğutucu alabilirsiniz.

Boşta değerler normal gibi duruyor, fakat oyunlara girdiğinizde 80 dereceyi görecektir ki buda çok fazla ses ve işlemci ömrünü azaltmak demektir. O tür bi sisteme stok fan kullanmak hakarettir. :D Makul fiyatlara çok güzel hava soğutma ürünleri bulunuyor dilerseniz alabilirsiniz, tabi almadan önce fanın desteklediği soket türüne bakmalısınız.

Bu değerler yaz ayına, kasayı koyduğunuz yere ve kasa içindeki hava sirkulasyonuna göre değişiklik gösterecektir. Sıvı soğutmayı alıp MSI OC Genie IV ile rahatlıkla overclock yapabilirsiniz. Cooler Master sularından kule soğutucu alacaksanız Hyper 212x Evo öneririm.

Bu değerler yaz ayına, kasayı koyduğunuz yere ve kasa içindeki hava sirkulasyonuna göre değişiklik gösterecektir. Sıvı soğutmayı alıp MSI OC Genie IV ile rahatlıkla overclock yapabilirsiniz. Cooler Master sularından kule soğutucu alacaksanız Hyper 212x Evo öneririm.
Evde bir kasa daha var onda da 4570 var ona baktım 40 civarında.
Diğer kasa zalman z11 plus.
İksisinin de konumu masa üstünde ve cam açık.
Durum böyle olunca termal macundan şüpheleniyorum.
Sizce termal o kadar fark yaratır mı?
Buda Crysis 3 Ultra ayarlarda sıcaklık değerleri:

upload_2014-8-10_17-59-24.png

Son düzenleme:
Sıvı soğutma alacaksan belirttiğin soğutmayı alabilirsin. Yok eğer hava soğutma alacam diyorsan kesinlikle 212 EVO.

Sıvı soğutma alacaksan belirttiğin soğutmayı alabilirsin. Yok eğer hava soğutma alacam diyorsan kesinlikle 212 EVO.
İşte hava mı sıvı mı kestiremiyorum ses, ömür, performans açısından hangisi daha iyi çözemedim. Siz ne dersiniz?
212X yeni olduğundan fanı daha sessiz diyorlar. 212 Evo demenizin sebebi nedir?

Recep abilerin sistem toplarken tercih ettiği ve önerdiği 212 EVO idi. Ama ses ve ömür bakımından diyorsanız kesinlikle sıvı soğutma.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı