4700 TL Sistem Tavsiyesi

Oğuz Ziya

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sizlerden tam olarak sistem önermenizi istemeyeceğim, topladığım sistem hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Hangi parça değişebilir? Sistem iyi midir ? Performansı nasıl olur ? Bilgilendirirseniz sevinirim.
  • İntel i7 4790K 4.0GHz
  • MSİ Z97 Gaming 5 Anakart
  • Asus ROG STRIX GTX 970 4GB 256 BİT DX12 Ekran Kartı
  • Kingston HyperX 8GB 1600MHz Bellek
  • WD Caviar Blue 3.5" 1TB 7200RPM Sabit Disk
  • XIGMATEK Assassin Black Edition 700Watt 80+ PSU
  • Asus 21.5 1920x1080 HDMI VS229NA LED MONITOR
  • XIGMATEK TYR sd962 İşlemci Soğutucusu
  • Everest Rampage KM R1 Gaming Klavye Mouse Set

Bu sistem yaklaşık 4500-4600TL dir. Bu sistem güncel oyunlar ve gelecek için yeterli mi ? Önerileriniz nelerdir ?
Ek olarak sistemi kurduktan sonra imkanım oldukça 120GB SSD ve 8GB daha RAM almayı düşünüyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
fasdasd.png

Son olarak böyle bir sistem yaptım fakat anakart konusunda çok kararsızım. Asus Z97 Pro Gamer mı ? MSI Z97 Gaming 7 mi ? Yoksa Gigabyte Z97X Gaming 5 mi? Bir de Sata Express bu kartlardan hangilerinde var ne gibi avantajlar sağlıyor ? Soğutucu konusunda da Zalman yerine biraz daha ekleyip Cooler Master Seidon 120V Plus Sıvı Soğutma almama gerek var mı sizce?

Mouse klavye benim icin son sirada onemli olan sistemin verecegi performans ana bilesenleri iyi topladiktan sonra mouse klavye daha sonrada degistirilebilir

Acikcasi bu sisteme karar kildim. Islemciyi dusurmek istemiyorum sadece anakart ve sogutma konusunda kararsizim o konuda yardiminizi bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı