4700 TL'ye özelleştirilmiş Aquarius 5T-10 alınır mı?

Merhaba, dün akşam bir arkadaş bana bir sistem önermişti de 4700 TL'ye GameGaraj'dan; ben sistemi 16 GB RAM yaptım. Oynayacağım oyunlar R6, Valorant, CS:GO, Witcher ve Apex gibi oyunlar. Benim işimi görür mü? Aquarius 5T-10.
Alınır alınır da anakartı yükseltmenizi tavsiye ederim yani anakartı B460 yapın. H410 da M2 desteği ve overclock desteği yoktu diye hatırlıyorum. Ama yanlış da hatırlıyor olabilirim. Kısacası geleceğe yatırım için bence B460 daha mantıklı.

Alınır alınır da anakartı yükseltmenizi tavsiye ederim yani anakartı B460 yapın. H410 da M.2 desteği ve overclock desteği yoktu diye hatırlıyorum.

O anakartta M.2 desteği var kendim kullanıyorum üstüne Intel'de overclock yapmak istiyorsan Z490 ve k serisi işlemciye ihtiyacın var B460'da da overclock yok bilip bilmeden yorum yapma yanlış bigli verme. K serileri i5 10600Kdan başlıyor. Alınabilir hocam gayet güzeldir.

O anakartta M.2 desteği var kendim kullanıyorum üstüne Intel'de overclock yapmak istiyorsan Z490 ve k serisi işlemciye ihtiyacın var B460'da da overclock yok bilip bilmeden yorum yapma yanlış bigli verme. K serileri i5 10600Kdan başlıyor. Alınabilir hocam gayet güzeldir.
Sonradan mesajımı düzenledim. Tam emin olmadığımı söyledim. Ama haklısınız teşekkürler bilgilendirme için.

Alınır alınır da anakartı yükseltmenizi tavsiye ederim yani anakartı B460 yapın. H410 da M2 desteği ve overclock desteği yoktu diye hatırlıyorum. Ama yanlış da hatırlıyor olabilirim. Kısacası geleceğe yatırım için bence b460 daha mantıklı.
1- Intel tarafında sadece Z490 ve K serisi işlemciler ile O.C yapılabiliyor. Örnek;
Z490 + i7 10700KF.
2- Intel 11. nesilde B460 ve H410 anakartlara destek vermeyeceğini açıkladı. Yani 10100F için B460'a gerek yok.

Alınır alınır da anakartı yükseltmenizi tavsiye ederim yani anakartı B460 yapın. H410 da M.2 desteği ve overclock desteği yoktu diye hatırlıyorum. Ama yanlış da hatırlıyor olabilirim. Kısacası geleceğe yatırım için bence B460 daha mantıklı.

Ayrıca geleceğe yatırımlık bir olay da yok b serisi 11. nesili desteklemeyecek.

1- Intel tarafında sadece Z490 ve K serisi işlemciler ile O.C yapılabiliyor. Örnek;
Z490 + i7 10700KF.
2- Intel 11. nesilde B460 ve H410 anakartlara destek vermeyeceğini açıkladı. Yani 10100F için B460'a gerek yok.
Haklısınız teşekkürler bilgilendirme için.
Ayrıca geleceğe yatırımlık bir olay da yok b serisi 11. nesili desteklemeyecek.
Ben sadece gördüğüm konularda daha iyi olduğu söylendiği için böyle söyledim haklısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı