4790 bilgisayar SSD'yi bazen görmüyor

Lilithiesmoi

Femtopat
Merhaba arkadaşlar, 1 haftadır yaşadığım kronik bir sorun var. Bilgisayara yeni HDD ve SSD aldım. HDD arızalı çıktığı için söküp iade ettim. Sorun şu ki SSD ve HDD takılı olduğunda da bazen bilgisayar SSD ve HDD görmüyor hatta kurulum esnasında donuyordu. HDD söktükten sonra da tek başına kalan SSD'yi de görmemeye başladı. HD Tune baktım gayet sağlıklı SSD. Sürekli PC başlarken BIOS'a atıyor sonra da birkaç kez resetleyince başlangıç onarma geliyor ve tabii ki Windows'u göremiyor. Resetleyince bazen şans eseri Windows açılıyor normal şekilde ekranına geliyor. Ama o sürücüye yüklü oyunlarım GB olarak görünse de dosya içine girince boş klasör görünüyor.

Ya şans eseri açılmasını ya da her seferinde format atıp açılıyor. PC kapatana kadar sorun yok kapandıktan sonra sanki her şey sıfırlanıyor. Dün akşamda yükleme yaparken bıraktım herhangi bir ağır yük ortamı yok. Fanlar birden elektrik süpürgesi gibi ses çıkardı. Bilgisayar o sırada resetlendi. Hatta CMD'ye diskpart falan yazinca hiçbir şekilde cihaz bulamıyor. Aynı şekilde Windows yuklemesi de. Bir sorun olur diye tuşuna basılı tutup kapattım. Hatta sanki ön porta kulaklık, klavye vb şeyler taktigimda takar takmaz sanki ekran saniyelik yandı söndü. SSD de sorun olacağını sanmıyorum hem HD Tune test ettim. Health kısmı da normaldi.

Not: Nedense PC ve BIOS ekranında açılır açılmaz CPU sıcaklığı 36 derecede görünüyor normal midir? İşlemci ı4790.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı