Çözüldü 480 GB SSD'de 80 GB nerede?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alpha Frozen

Hectopat
Dostlar bilgisayara format attım ve daha hiçbir şey yüklemedim. Sadece masaüstünde gördüğünüz şeyler var. Burada neden 372 GB boş diyor? Aşağıda yüklenen şey de CS:GO sadece.

1618422820448.png

Çözüm
Epey şey kurmuşsunuz ve Windows yaklaşık olarak 50GB yer kaplıyor. Bir de Windows'un 1GB'ı 1000MB yerine 1024MB olarak almasından dolayı bu gayet normal. Hiçbir şey yüklemeden bu kadar az yer kalsa dediğinizi anlarım. Ek olarak Steam oyunlar daha indirilmeden diskte yer tutuyor o oyun için. Örneğin 200GB'lık bir oyunu indirdikçe diskteki boş alan azalmaz, siz indirmeyi başlattığınız gibi o alan ayrılır ve o anda boş alan azalır.
Epey şey kurmuşsunuz ve Windows yaklaşık olarak 50GB yer kaplıyor. Bir de Windows'un 1GB'ı 1000MB yerine 1024MB olarak almasından dolayı bu gayet normal. Hiçbir şey yüklemeden bu kadar az yer kalsa dediğinizi anlarım. Ek olarak Steam oyunlar daha indirilmeden diskte yer tutuyor o oyun için. Örneğin 200GB'lık bir oyunu indirdikçe diskteki boş alan azalmaz, siz indirmeyi başlattığınız gibi o alan ayrılır ve o anda boş alan azalır.

Çözüm
74 GB dolu gözüküyor. 20 küsur GB Windows'un kendisi. 23 GB CS:GO tutar. 6 adet oyun client ve bir sürü diğer uygulama. Bana normal gibi geldi.

Millet de 1024 - 1000 farkına takmış. Papağan gibi aynı şeyleri söylüyor. Sorulan şey o değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı