4800 TL sistem tavsiyesi

Güven KAHVECİ

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitmeni
Arkadaşlar 4800 tl bir sistem toplamak istiyorum. Güncel olmalı ve sadece kasa toplanacak arkadaşlar. Kullanım amacı 3d max, autocad gibi programların yanında yüksek kalitede oyunda oynata bilmeli. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Bu sistemlere göz attınız mı ?

F/P Üst Seviye Oyun Sistemi
İşlemciIntel Core i7 4790KAMD FX-8370E
AnakartMSI Z97 Gaming 7MSI 970 Gaming
Ekran KartıMSI GTX970 GamingASUS GTX980 STRIX
Ortak Bileşenler
BellekKingston HyperX Savage Red HX316C9SR/8
HDDSeagate Barracuda 3TB 7200 RPM
DVD-RWSamsung SH-224DB DVD-RW
MonitörSamsung 27″ S27D390H
Klavye/FareThermaltake ChallengerLogitech G402 Hyperion Fury
KasaCooler Master CM693
Güç KaynağıCooler Master G750M Modüler 750W 80+
CPU SoğutucuKasaya Dahil – Cooler Master Seidon 120V
Toplam1846$ + KDV1842$ + KDV
SSD (Opsiyonel)Samsung 840 Evo 250GB 140$
[TBODY] [/TBODY]

Bu sistemi tavsiye ederim.

Adsız.jpg

@Recep Baltaş bu sistemi incelemiştim. Vatan bilgisayardan toplayacağım için bütçemi aşıyordu.

@M.Hakan önerdiğin sistem güzel duruyor. Aklıma takılan 2 konu var. Bir güç kaynağı yeterlimi? İki anakart nasıldır? Gaming serisi gibi sağlam ve performanslı mıdır?

Cevap verdiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum.

@M.Hakan önerdiğin sistem güzel duruyor. Aklıma takılan 2 konu var. Bir güç kaynağı yeterlimi? İki anakart nasıldır? Gaming serisi gibi sağlam ve performanslı mıdır?

600 watt sistem için yeterli.
Anakart PC performansını doğrudan etkilemez zaten. OC için uygun bir anakart fakat Gaming serisi gibi bir OC performansı sunmaz. Bana kalırsa Gaming serisi anakarta bütçe ayırıp diğer parçalardan düşülmemeli.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı