4800 TL telefon önerisi

Yakın zamanda A52 alan arkadaşlar var mı acaba?
Çok fazla IMEI problemi olduğunu okudum yorumlarda.
Paramı çöpe atmak istemiyorum.
Eğer böyle bir sorun varsa ve çözüm yoksa almayacağım.
1 aydan uzun süredir kullanıyorum. IMEI problemi veya kasada eğilme bükülme yok. Eğer kurumsal büyük bir mağazadan veya direkt Samsung'un mağazasından alırsanız IMEI sorunuyla karşılaşmazsınız.

@LordxVader hb ve Trendyol'daki satıcılarda son 2 hafta içinde yapılan yorumlarda sıkça gözükmekte. Bunun için sormuştum. Maalesef büyük mağazaların kendi sattığı opsiyonlar yok. Bir tek MediaMarkt üzerinde buldum onun da internet sitesi o kadar dandik ki adres bile ekleyemiyorum. Yakınlarda gidip alabileceğim bir mağaza da yok ne yazık ki. Sizin öneriniz var mı, internet üzerinden alabileceğim güvenilir yerler?

@LordxVader hb ve Trendyol'daki satıcılarda son 2 hafta içinde yapılan yorumlarda sıkça gözükmekte. Bunun için sormuştum. Maalesef büyük mağazaların kendi sattığı opsiyonlar yok. Bir tek MediaMarkt üzerinde buldum onun da internet sitesi o kadar dandik ki adres bile ekleyemiyorum. Yakınlarda gidip alabileceğim bir mağaza da yok ne yazık ki. Sizin öneriniz var mı, internet üzerinden alabileceğim güvenilir yerler?
Benim babamın etkisiyle internetten almak yerine mağazadan aldık. Babam sorunlarla uğraşmayı hiç sevmiyor aynı şekilde internetten alışveriş yapmayı da. Yaşadığınız şehirde vardır illaki bi' teknoloji mağazası Vatan, Teknosa, MediaMarkt falan. Müsait olduğunuz bir tatil gününde gidip almanızı öneririm. Çünkü internetten alınca sorun çıkabiliyor ve bazen karşınızda muhatap bile bulamıyorsunuz. O yüzden internetten almanızı pek önermem. İlla internetten almanız gerekirse satıcılara ve yorumlara çok dikkat edin. Samsung'un internet sitesinde de satılıyor ancak stokta yok görünüyor. Diğerleri arasında hangisi daha güvenilirdir bilemediğim için bir şey diyemeceğim.

İnternet alışverişinde önerebileceğim en güvenli ve kaliteli yer Amazon.
Bir tık daha tuzlu fiyatı ama risk almak veya mağazaya gitmek istemiyorsanız değer.

Hocam Gittigidiyor üzerinden Media Markt'tan A52 aldım. İmeisi kayıtsız çıktı ve kamera lensinde toz vardı iade ettim. Ben de benzer bütçeyle telefon almak istiyorum ama ne alsam karar veremedim.

Hocam GittiGidiyor üzerinden MediaMarkt'tan A52 aldım. IMEI'si kayıtsız çıktı ve kamera lensinde toz vardı iade ettim. Ben de benzer bütçeyle telefon almak istiyorum ama ne alsam karar veremedim.

Satıcı kaynaklı hocam saydığınız durumlar.
Hepsiburada tarzı sitelerden alıp yaşayan duymadım IMEI sorunu.

Bu bütçedeki alternatifler Mi 11 Lite, Redmi Note 10 Pro ve Realme 8 Pro.

@Fedhirweg
@Elan Morin Tedronai

Hb ve Trendyol üzerinde yeni değerlendirmeye göre filtrelerseniz görürsünüz, A52'de IMEI sorunları varmış. Satıcılar bizimle alakalı değil, Samsung Türkiye ile BTK arasındaki bir sorundan kaynaklanıyor diyor. Ama yakın zamanda çözülecekmiş, ne kadar doğru bilemiyorum.

Param boşa gitsin istemiyorum. Olmadı ben şu anki telefonumu (Samsung Galaxy M31) kullanmaya devam edip, daha düşük bir model alacağım. A32 falan olabilir, neticede annem için WhatsApp doğru dürüst çalışsa yeterli.

Hocam MediaMarkt gibi kurumsal bir firma nasıl sorunlu olabilir ki?

MediaMarkt olduğu ne malum?
O sitelerde satıcı adını istedği gibi yapabiliyor.

Ayrıca kamera lensinde toz olması ve IMEI sorunu telefon kaynaklı olamaz asla, satıcı kaynaklı bir durum.

Lensde toz olması şanssızlık çünkü bu cihazlar fabrikada monte ediliyor ve o ortamlarda bunun önlemleri alınıyor yoksa her cihazda toz olurdu :D
@Fedhirweg
@Elan Morin Tedronai

Hb ve Trendyol üzerinde yeni değerlendirmeye göre filtrelerseniz görürsünüz, A52'de IMEI sorunları varmış. Satıcılar bizimle alakalı değil, Samsung Türkiye ile BTK arasındaki bir sorundan kaynaklanıyor diyor. Ama yakın zamanda çözülecekmiş, ne kadar doğru bilemiyorum.

Param boşa gitsin istemiyorum. Olmadı ben şu anki telefonumu (Samsung Galaxy M31) kullanmaya devam edip, daha düşük bir model alacağım. A32 falan olabilir, neticede annem için WhatsApp doğru dürüst çalışsa yeterli.

Hocam Samsung kaydı yaptırmayı geciktirmiş, aksatmış olabilir.
Türkiye'de üretilmedikleri için direk TR IMEI'li olarak gelmiyorlar kayıt işlemi lazım sonuçta.

Sık sık yaşanan bir problem değil diye biliyorum.
Ayrıca bazen cihazları satın alan mağaza/firma kayıt ettiriyor markadan o sorumluluğu alıp diye biliyorum.

MediaMarkt olduğu ne malum?
O sitelerde satıcı adını istedği gibi yapabiliyor.

Ayrıca kamera lensinde toz olması ve IMEI sorunu telefon kaynaklı olamaz asla, satıcı kaynaklı bir durum.

Lensde toz olması şanssızlık çünkü bu cihazlar fabrikada monte ediliyor ve o ortamlarda bunun önlemleri alınıyor yoksa her cihazda toz olurdu :D

Hocam Samsung kaydı yaptırmayı geciktirmiş, aksatmış olabilir.
Türkiye'de üretilmedikleri için direk TR IMEI'li olarak gelmiyorlar kayıt işlemi lazım sonuçta.

Sık sık yaşanan bir problem değil diye biliyorum.
Ayrıca bazen cihazları satın alan mağaza/firma kayıt ettiriyor markadan o sorumluluğu alıp diye biliyorum.
Media Markt doğrulanmış satıcı hocam, Media Markt web sitesi üzerinden siparişimi görüyorum ve faturayı da Media Markt gönderdi.

Geri
Yukarı