4800 TL'ye GTX 970 ve 144 HZ Monitor Tabanlı Sistem Önerisi

Emperor27

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bütçem: 4800 TL. Perşembe günü sistemi Vatan bilgisayardan almayı düşünüyorum. Oyunları yüksek çözünürlükte ve ayarlarda oynamayı seviyorum. En çok oynadığım oyun league of legends oyunda stream yapanlarda FPS 225 -275 arası. Bu FPS'yi almak istiyorum. Genellikle online oyunları çok oynuyorum. Overclock işine gelince hiç overlock yapmadım. Sizce overclock yapmalı mıyım ? İlk defa bilgisayar topluyorum. Yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Msi z 97 Gaming 7 Anakart. 600 TL
İntel i5 4690K İşlemci. 710 TL
Msi GTX 970 Ekran kartı. 1300TL.
G.skill 2x4 1600 mhz cl9, 8 GB Bellek. 250 TL
1 TB Western Digital Blue HDD. 160 TL
120 gb Samsung 840 Evo SSD. 230 TL
Corsair CX Serisi 80+ 750W Güç Kaynağı. 300 TL
Cooler Master CM 690 III + Seidon 120V sıvı soğutma Kasa ve İşlemci soğutucu. 412 TL
AOC G2460PQU veya Asus VG248QE gaming monitör. 1200 TL

Toplamda 5170 TL.

Not: Fiyatları Yuvarlak hesap yaptım. O yüzden 5170 TL tuttu. 5000 TL ye falan gelir. 200 TL aştı fakat 4800 TL Bilgisayar alacak olan kişi ne yapıp ne edip o 200 TL' yi bulur :D

5000 TL bir sisteme de i5 4690k koyulmaz. Bence monitörden kısıp işlemci i7 4790k alınmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle monitorden kesilmemeli diyorum.
İşlemci oyunlar için oldukça yeterli.
Kaldı ki K serisi işlemci. İleride yetmediği zaman overclock ile performansı arttırılabilir.

Eski monitörüm 50 Hz. 6 ms. idi.
Şuan vg248qe kullanıyorum.
Gerçekten önceden oyun oynamamışım.

İ7 4790k gibi cpu. lar oyun için oldukça fazla abartı. Bütçe el veriyorsa tabiki sistemde olmali
ancak o bütçe ile 144 hz. 1 ms. olan oyuncu monitörüne yönelmek daha mantıklı olacaktır.

Msi model oyuncu anakartının sağladığı avantajlara detaylı olarak sitesinden bakmanı tavsiye ederim.
Otomatik overclock, online oyunlardaki lag sorununa istinaden ethernet girişinin performansi vs.

Bu arada ekran kartin 500 fps.de verse monitörün kaç hz. ise maksimum okadarini ekraninda göreceksin.
O yuzden 60 hz. Bir monitör alma derim.

Merhaba, bütçem: 4800 TL. Perşembe günü sistemi Vatan bilgisayardan almayı düşünüyorum. Oyunları yüksek çözünürlükte ve ayarlarda oynamayı seviyorum. En çok oynadığım oyun league of legends oyunda stream yapanlarda FPS 225 -275 arası. Bu FPS'yi almak istiyorum. Genellikle online oyunları çok oynuyorum. Overclock işine gelince hiç overlock yapmadım. Sizce overclock yapmalı mıyım ? İlk defa bilgisayar topluyorum. Yardımlarınızı bekliyorum

Anakartı neden msi gaming 7 seçtiğini sorabilirmiyim ?

Sizce i5 4690k mı yoksa i7 4790 bi sistem mi toplamalıyım ? 144hz monitor almalımıyım yarın sistemi vatandan almayı düşünüyorum yardım edin lütfen.

Ekran Alıntısı.PNG

Oyun için kullandığım sistem. Alalı bir ay oldu gayet memnunum. Yalnız ben 5000 liraya almıştım. Hdd kampanyada idi 349 liraya almıştım .Malum dolarda arttı. Hdd yi çıkarıp ssd yi 120 gb yaparsan istediğin fiyata hemen hemen gelir.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    40 KB · Görüntüleme: 451
Anakartı neden msi gaming 7 seçtiğini sorabilirmiyim ?
Msi z97 gaming 7 önermemin sebebi ; daha önce hiç overclock yapmadığını belirtmişsin. Msi Gaming 7'nin en büyük özelliklerinden bir tanesi de tek tuşla overclock özelliğidir. Buda anakart'ın üzerinde bulunan"O.C Genie" tuşu ile sağlanır. Hiç overclock tan anlamasanız bile rahatça ve güvenilir bir şekilde overclock yapabilirsiniz.

Ayrıca İ5 4690K oyun bilgisayarı için son derece yeterli bir işlemci dir. Ve Gtx 980 ile Gtx 970 arasında uçurum kadar performans farkı olmadığı için Gtx 970 önerdim. Coil whine sorununu kafaya takmayın.

Oyun oynamak istiyorsanız 24" boyutunda 1 ms gecikme süresi ve 144 hz yenileme hızına sahip bir monitör vazgeçilmez olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Topladığım bilgisayar burdakine çok benziyor fakat çeşitli komponentler den kısarak 5000 TL'ye performans kaybı yaşamadan aynı sistemi toplayabilirsiniz. Hem Maxwell mimarısı ile 750 watt lık bir psu ile 2. bir GTX 970' i ilerleyen zamanlarda takabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı