480p videoyu 720p yaparsak ne olur?

shotgunned

Hectopat
Daha fazla  
Bir siteden Kurtlar Vadisi'nin Sinegraf bolumlerini indirdim. O bölümler 480p. Ben bunların birkaç hatasını düzeltip 60 FPS olarak Render yapacağım. Ama aklıma bir soru takıldı eğer bu videoları 720p yaparsam kalite düşer mi? Yoksa aynı mı kalır?

Elinizdeki görüntünün niteliği ne ise aynı kalır. 480p'lik bir videonun çözünürlüğünü yükseltmek, görüntü kalitesini arttırmaz. Kalitesinin artmasını istiyorsanız bazı eski sinema filmlerine uygulanan restorasyon işlemi yapılmalı. O ise çok başka bir işlem. Aksi halde herkes 480lik videoyu 4k'ya çıkartırdı.

Elinizdeki görüntünün niteliği ne ise aynı kalır. 480p'lik bir videonun çözünürlüğünü yükseltmek, görüntü kalitesini arttırmaz. Kalitesinin artmasını istiyorsanız bazı eski sinema filmlerine uygulanan restorasyon işlemi yapılmalı. O ise çok başka bir işlem. Aksi halde herkes 480lik videoyu 4k'ya çıkartırdı.
Azalmasın istiyorum o yüzden. Kalite düşecekse 480p yaparım Render'ı.

Eger gerekli bilgi ve guclu donanimlariniz varsa kaliteyi dusurmeden iyi videolar renderlayabilirsiniz. Mesela bu video 1980'lerde cekilmis olmasina ragmen 4K'ya kadar yukseltilebilmis.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı