48V 7.5Ah pil paketi için kablo kesiti seçimi

emrplt

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, elektrikli bisikletim için 18650 lityum iyon pillerden pil paketi yapıyorum ancak bu pakette kullanacağım kablo nasıl olmalı? 220v elektrik kablosu kullanabilir miyim?

Elektrikli bisikleti de kendim yapıyorum. Bisikleti daha elektrikliye çevirmedim, yapacağım elektrikli bisikletimde kullanacağım olarak değiştirmeliyim sanırım ilk cümleyi. Teşekkür ederim.

Pillerin arasında nikel şeritleri puntalayarak bağlantı yapacağım ama onla BMS arasındaki bağlantılar ve ondan sonra motora giden kablolar için soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence önce 1.5'luk deneyin, boşta bir çalıştırın, kablo ısınması oluyorsa 2.5 deneyin. Motorun kaç amper çektiği bilinmeli.

Edit: 1,5'luk kablo 10 A'e kadar kaldırır. 1,5 tek damar kaldırabilir 15'e kadar üstü olursa 2,5 olsun.

Motor 48v ve 1440w onu biliyorum. Yanıtınız için teşekkür ederim. Bir de gereğinden kalın kablo kullanmanın ne gibi zararları olur?

Şu siteden hesaplayabilirsiniz. http://www.solar-wind.co.uk/cable-sizing-DC-cables.html

Sizin verdiğiniz motor bilgilerinden 30A tam yükte çektiği biliniyor.

Motor tam yükte çalışırsa 30A, kablo uzunluğu 1m olursa 48V'tan 1,5mm kare yetiyormuş.

Motor yarım yükte çalışırsa 15A, kablo uzunluğu 1m olursa 48V'tan 0,5mm kare yetiyormuş.

Motor tam yükte çalışırsa 30A, kablo uzunluğu 2m olursa 48V'tan 2,5mm kare yetiyormuş.

Motor tam yarım yükte çalışırsa 15A, kablo uzunluğu 2m olursa 48V'tan 1,5mm kare yetiyormuş.

Kablo kesiti olmasının zararı yok maliyet haricinde.

220, 48 fark etmez, onun DC, AC olması bir de akımı önemli. 2,5'luk kullan varsa garanti olsun, kablonun üstünde yazar 3G 2,5 diye.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı