49 günde Eşit Ağırlık için edebiyat mı AYT matematik mi?

Yukarıda arkadaş sorunca aklıma geldi. Cidden eşit ağırlıkta 100k yapmak bile çok kolay. Bence seneye bırakın bu işi. Şu an okuyacağınız üniversiteden size hayır gelmez.

Hukuk için en kötü tahmini kaç sos 1 ve mat yapmak lazım.
İstanbul da burslular 50K'dan başlıyor. Aşağıda attığım netleri yaparsan tam 50K'ya giriyorsun.

TYT Türkçe26 net
TYT Sosyal13 net
TYT Matematik20 net
TYT Fen Bilimleri6 net
AYT Matematik23 net
AYT Edebiyat15 net
AYT Tarih-16 net
AYT Coğrafya-15 net

İstanbul da burslular 50K'dan başlıyor. Aşağıda attığım netleri yaparsan tam 50K'ya giriyorsun.

TYT Türkçe26 net
TYT Sosyal13 net
TYT Matematik20 net
TYT Fen Bilimleri6 net
AYT Matematik23 net
AYT Edebiyat15 net
AYT Tarih-16 net
AYT Coğrafya-15 net

Çok teşekkürler az değilmiş yine de en kötü özeller böyleyse devlet bayağı iyi miş o zaman.

Bir kere TYT fenim AYT tarihim ve AYT coğrafyam kötü gerçekten.
Onlar o kadar önemli gerçekten etkisi var mı? Ben sadece matematik yapmak yeter sanıyordum.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler az değilmiş yine de en kötü özeller böyleyse devlet bayağı iyi miş o zaman.

Bir kere TYT fenim AYT tarihim ve AYT coğrafyam kötü gerçekten.
Onlar o kadar önemli gerçekten etkisi var mı? Ben sadece matematik yapmak yeter sanıyordum.
TYT Fen tüm bölüm türleri için önemli, ister Sözel ister Eşit ağırlık isterse de Sayısal için. Çünkü AYT oturumu ile TYT oturumunun hesaplanması ile kendi bölümünün sıralaması ortaya çıkıyor. AYT Tarih ve coğrafya sana bağlı, eşit ağırlık öğrencisiysen Edebiyat ve Matematik AYT'de önemli iki faktör. Bazıları AYT'de sadece bu ikisine çalışırken bazıları ise arada coğrafya ve tarihte yapıyor, maksat puan gelsin diye. Etkileri var. Sadece AYT Matematik ve TYT yaparsan yine EA sıralaması elde edersin. Eşit ağırlık puan türü için, TYT'de Türkçe testinin ağırlığı yüzde 13, sosyal bilimler testinin ağırlığı yüzde 7, temel matematik testinin ağırlığı yüzde 13 ve fen bilimleri testinin ağırlığı yüzde 7 olmak üzere toplam EA puanına etkisi %40. AYT'de ise matematik testinin ağırlığı yüzde 30, Türk dili ve edebiyatı-sosyal bilimler-1 testinin ağırlığı yüzde 30 olmak üzere AYT'nin yerleştirme puanına katkısı yüzde 60'dır.

TYT fen tüm bölüm türleri için önemli, ister sözel ister eşit ağırlık isterse de sayısal için. Çünkü AYT oturumu ile TYT oturumunun hesaplanması ile kendi bölümünün sıralaması ortaya çıkıyor. AYT tarih ve coğrafya sana bağlı, eşit ağırlık öğrencisiysen edebiyat ve matematik AYT'de önemli iki faktör. Bazıları AYT'de sadece bu ikisine çalışırken bazıları ise arada coğrafya ve tarihte yapıyor, maksat puan gelsin diye. Etkileri var. Sadece AYT matematik ve TYT yaparsan yine EA sıralaması elde edersin. eşit ağırlık puan türü için, TYT'de Türkçe testinin ağırlığı yüzde 13, sosyal bilimler testinin ağırlığı yüzde 7, temel matematik testinin ağırlığı yüzde 13 ve fen bilimleri testinin ağırlığı yüzde 7 olmak üzere toplam EA puanına etkisi %40. AYT'de ise matematik testinin ağırlığı yüzde 30, Türk dili ve edebiyatı-sosyal bilimler-1 testinin ağırlığı yüzde 30 olmak üzere AYT'nin yerleştirme puanına katkısı yüzde 60'dır.

Bunlar hakkında az çok bilgim var da

Benim merak ettiğim şu matematikte
Lti, trigonometri, geometri olmadan iyi matematik neti gelir mi bir de soru bankasını yoksa fasikğl çözmek mi daha etkili olur.

Atıyorum mesela parabol konusu için önce kolay bir fasikül sonra zor bir fasikül mü

Yoksa önce 345 sb sonra da acil sb mı?

Bunlar hakkında az çok bilgim var da

Benim merak ettiğim şu matematikte
Lti, trigonometri, geometri olmadan iyi matematik neti gelir mi bir de soru bankasını yoksa fasikğl çözmek mi daha etkili olur.

Atıyorum mesela parabol konusu için önce kolay bir fasikül sonra zor bir fasikül mü

Yoksa önce 345 sb sonra da acil sb mı?
Soru bankası ve fasikül için hangisinde daha rahatsan, iyiysen onu çöz derim. Kolaydan, zora gitmek doğru olacaktır. 345 yayınları için net bir şey diyemem. 2022 YKS konuları yayınlanıyor diye biliyorum, eğer trigonometri ve geometri varsa, yapman iyi olur. Ki yüksek ihtimal olur da, özellikle geometri.

Yeni konular

Geri
Yukarı