4K 30 FPS After Effects için 1050 Ti sisteme yükseltme önerisi

oculus reparo

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Reklam prodüksiyon
İyi günler, güncel olarak After Effects programında video editi yapıyorum ama artık sistemin yetersiz kalıyor ve 4K 30 FPS bir belgesel çekiyorum. Bunun için mevcut kullandığım sistemimi geliştirmem lazım. Önerilerinizi bekliyorum. Belirli bütçe yoktur 4K 30 FPS çalıştırabilecek minimum bütçe.

Sistemim;
  • 8 GB RAM 2666 MHz.
  • MSI 1050 Ti Aero ekran kartı.
  • i5 8400 işlemci.
  • 500 GB M.2 SSD.
  • Z370 A-PRO Anakart

Eksik yazdığım olursa söyleyebilirsiniz hemen eklerim.

Son düzenleme:
Render performansında AMD ekran kartları fiyat performans olarak çok kaliteli işler ortaya koyabiliyor.

RAM minimum 2 kanalda (8+8) 16 GB RAM kullanmanız iyi olur.
Anakart yazmamışsınız.
Depolama yeterli olacak mıdır? Buna siz karar verin.
Ekran kartı kesinlikle değişmeli. Tavsiyem en az 6600XT ama bütçeye göre değişiklik gösterebilir.
İşlemci tarafında yine yükseltme gerekebilir.

Bütçeden sonra daha net bir şeyler söyleyebiliriz.

Hocam bütçe yazmamışsınız, arkadaşlar gelmeden düzenleyin bence.
Düzenledim teşekkürler.
Render performansında AMD ekran kartları fiyat performans olarak çok kaliteli işler ortaya koyabiliyor.

RAM minimum 2 kanalda (8+8) 16 GB RAM kullanmanız iyi olur.
Anakart yazmamışsınız.
Depolama yeterli olacak mıdır? Buna siz karar verin.
Ekran kartı kesinlikle değişmeli. Tavsiyem en az 6600XT ama bütçeye göre değişiklik gösterebilir.
İşlemci tarafında yine yükseltme gerekebilir.

Bütçeden sonra daha net bir şeyler söyleyebiliriz.
Aklımda belirli bir bütçe yok 4K 30 FPS, 50 FPS rahat çalıştırması lazım, rahat çalıştıracak minimum bütçe diyebilirim.
Yok mu yardım edebilecek bugün almam lazım.
Kimse yok mu?

Son düzenleme:
Eğer baştan sona bir sistem dizmek istemiyorsanız (anakartınız pin yapısı LGA1151 olarak eski ama kaliteli bir anakart) bu yüzden güncel işlemci alamayacaksınız. 9. nesil işlemcilerden iyi bir model tercih edilebilir. RAM takviyesi ve ekran kartı takviyesiyle de ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.
5000+8000+600-(1050 Ti)-(i5-8400)+(belki SSD takviyesi)=bütçe

Eğer baştan dizeceğim derseniz ki bence mantıklı olan çünkü para harcamışken güncel bir sisteme yatırım yapmak daha mantıklıdır.
Sisteminizi elden çıkartıp yeni güncel bir sistem toplarsanız daha iyi olacaktır. Hem sattığınız sistemin bütçesi de gayet yardımcı olacaktır.
Sisteminiz 7-10 bin edecektir. Üzerine ekleyeceğiniz 6 - 9 bin ile 15 bin e güzel bir hazır sistem alabiliyorsunuz.

Önerim ikinci yol.

Buradaydım hocam karşılaştırmalara fiyatlara bayağı bir baktım. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Eğer baştan sona bir sistem dizmek istemiyorsanız (anakartınız pin yapısı LGA1151 olarak eski ama kaliteli bir anakart) bu yüzden güncel işlemci alamayacaksınız. 9. nesil işlemcilerden iyi bir model tercih edilebilir. RAM takviyesi ve ekran kartı takviyesiyle de ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.
5000+8000+600-(1050 Ti)-(i5-8400)+(belki SSD takviyesi)=bütçe

Eğer baştan dizeceğim derseniz ki bence mantıklı olan çünkü para harcamışken güncel bir sisteme yatırım yapmak daha mantıklıdır.
Sisteminizi elden çıkartıp yeni güncel bir sistem toplarsanız daha iyi olacaktır. Hem sattığınız sistemin bütçesi de gayet yardımcı olacaktır.
Sisteminiz 7-10 bin edecektir. Üzerine ekleyeceğiniz 6 - 9 bin ile 15 bin e güzel bir hazır sistem alabiliyorsunuz.

Önerim ikinci yol.

Buradaydım hocam karşılaştırmalara fiyatlara bayağı bir baktım. Umarım yardımcı olmuşumdur.
Yeni Soket 1700 lerden dizmek istiyorum hazır yükseltiyorken şimdi araştırıyordum Asus DUAL RTX 2060 192 bit 12GB veya RTX 3050 VENTUS 8GB 128 bit ile başlamak istiyorum bununla birlikte önerebileceğiniz işlemci nedir veya bu sistem yerine şunu al diyebileceğiniz alternatifler var mı?

Bence ekran kartını daha güçlü tutmalısınız render performansınızı etkileyecek çünkü. 15k bandında satılan 3060 ve 6600XT sistemler var. Ben 6600XT'yi render performansında daha güçlü görüyorum. Ama 3060 da alınabilir kafa kafaya sayılabilirler.
3050 benim düşüncem size zaman kaybettirebilir.
Bu sistem mesela 15 bin ama indirimlerde daha ucuza denk de gelebiliyorsun böyle bir sistemde.
6600XT sistemlerde hazır sistem şu an bulamadım ama 15 altına 6600XT sistem de alabilirsin tavsiyem Intel'de 12. nesil bir işlemci ile çalış.
AMD'de de 5000 serisi bir işlemci güzel olabilir.

Bence ekran kartını daha güçlü tutmalısınız render performansınızı etkileyecek çünkü. 15k bandında satılan 3060 ve 6600XT sistemler var. Ben 6600XT'yi render performansında daha güçlü görüyorum. Ama 3060 da alınabilir kafa kafaya sayılabilirler.
Bu sistem mesela 15 bin ama indirimlerde daha ucuza denk de gelebiliyorsun böyle bir sistemde.
6600XT sistemlerde hazır sistem şu an bulamadım ama 15 altına 6600XT sistem de alabilirsin tavsiyem Intel'de 12. nesil bir işlemci ile çalış.
Bu gönderdiğiniz hazır sistemde 4 çekirdek işlemci az gelmez mi?
Ryzen 5 5500 mü yoksa i5 12400f mi önerirsiniz?

Çıktıyı h264,h265 ile alıyorsanız ekran kartı değiştirme AV1,VP8-9 üzerinden alıyorsanız işlemci değiştirme vaktiniz gelmiş.
Tavsiyem h265 çıktı almak ve ekran kartı değiştirmek RTX 3050 yeterli olacaktır video çıktı işlerinde Nvidia AMD ye ciddi bir fark atıyor RDNA 2 kartları bilmiyorum bilen biri varsa RX 6600 çıktı hızı uygun ise 6600 de alabilirsin.

Geri
Yukarı