4K 30 FPS After Effects için 1050 Ti sisteme yükseltme önerisi

Performans olarak kaliteli bir işlemci render performansında dediğiniz gibi biraz az gelebilir. 12400F - 5600 gibi işlemcilere yönelebilirsiniz. Zaten şu an çok ta bir inidirim bulamadım. Daha geçen gün 13 bin liraya tek fanlı 3060'lı aynı sistem vardı. Yani indirimlerde daha ucuza kesinlikle bulursunuz. Bu örnek bir sistemdi sadece.
Bu gönderdiğiniz hazır sistemde 4 çekirdek işlemci az gelmez mi?

Ryzen 5 5500 mü yoksa i5 12400F mi önerirsiniz?

AMD sürekli anakart pini değiştirmediği için AMD öneririm 2 sene sonra anakart değiştirmeden AM4 soket devam edebilirler. AMD kaç senedir AM4 devam ederken Intel 2 senede bir soket yapısı değiştiriyor. Bunu sevmiyorum.

Çıktıyı h264,h265 ile alıyorsanız ekran kartı değiştirme AV1,VP8-9 üzerinden alıyorsanız işlemci değiştirme vaktiniz gelmiş.
Tavsiyem h265 çıktı almak ve ekran kartı değiştirmek RTX 3050 yeterli olacaktır video çıktı işlerinde Nvidia AMD ye ciddi bir fark atıyor RDNA 2 kartları bilmiyorum bilen biri varsa RX 6600 çıktı hızı uygun ise 6600 de alabilirsin.
Genelde H264 ve H265 ile çalışıyorum her zaman. RTX 3050, i5 12400f, 32 GB RAM, 500 GB M.2 SSD böyle bir sistem 4K 30 FPS render için rahat ettirir mi beni?
Performans olarak kaliteli bir işlemci render performansında dediğiniz gibi biraz az gelebilir. 12400F - 5600 gibi işlemcilere yönelebilirsiniz. Zaten şu an çok ta bir inidirim bulamadım. Daha geçen gün 13 bin liraya tek fanlı 3060'lı aynı sistem vardı. Yani indirimlerde daha ucuza kesinlikle bulursunuz. Bu örnek bir sistemdi sadece.

AMD sürekli anakart pini değiştirmediği için AMD öneririm 2 sene sonra anakart değiştirmeden AM4 soket devam edebilirler. AMD kaç senedir AM4 devam ederken Intel 2 senede bir soket yapısı değiştiriyor. Bunu sevmiyorum.
Daha yeni yazdığım sisteme ne diyorsunuz yorumunuzu merak ediyorum.

Genelde H264 ve H265 ile çalışıyorum her zaman. RTX 3050, i5 12400F, 32 GB RAM, 500 GB M.2 SSD böyle bir sistem 4K 30 FPS render için rahat ettirir mi beni?

Çok rahat ettirir yine de RX 6600 kullanan biri buraya bir hız testi falan atarsa daha iyi olur. Yeni AMD kartların video çıktı alma hızını bilmiyorum boş yere RX 6600 alabilecekken 3050 almak kötü olur. Biraz araştırıp ona göre 2 kart arasında seçim yaparsın.

Güzel sistem fiyat olarak uyguna gelebilir. Ekran kartının render performansından şüpheliyim.

Bir araştırmaya baktım ekran kartı yeterli güçteyse işlemci çok da önemli olmuyor. 2080 Super ve 3950X ile 7:25 dakika süren render aynı kart ve R5 1600 işlemci ile 7:38 dakika sürüyor. Aradaki 13 saniye için 1K-5k fazla ödemeye gerek yok o parayı götürüp ekran kartına verin. İşlemcinin aşırı önem arz ettiğini düşünmüyorum.

**RENDER PERFORMANSIDIR.

Son düzenleme:
Çok rahat ettirir yine de RX 6600 kullanan biri buraya bir hız testi falan atarsa daha iyi olur. Yeni AMD kartların video çıktı alma hızını bilmiyorum boş yere RX 6600 alabilecekken 3050 almak kötü olur. Biraz araştırıp ona göre 2 kart arasında seçim yaparsın.
Adam akıllı sistem, render testi yapan yok ki arkadaş hep oyun hep oyun.
Güzel sistem fiyat olarak uyguna gelebilir. Ekran kartının render performansından şüpheliyim.

Bir araştırmaya baktım ekran kartı yeterli güçteyse işlemci çok da önemli olmuyor. 2080 Super ve 3950X ile 7:25 dakika süren render aynı kart 1600 işlemci ile 7:38 dakika sürüyor. Aradaki 13 saniye için 1K fazla ödemeye gerek yok o parayı götürüp ekran kartına verin. İşlemcinin aşırı önem arz ettiğini düşünmüyorum.
Teşekkür ederim araştırıp bulabilirsem sizi de bilgilendireceğim.

Anakart olarak ne seçebilirim 2 slotlu 2x16 GB RAM olarak H610 uygun fiyatlılardan mı yoksa 4x8 GB B660 Anakartlardan mı almalıyım çok fark eder mi?

Benim bildiğim pek bir fark yok arada hangisi ucuzsa onu alın aynı chipset için konuşuyorum. Çünkü 4 RAM de 2 RAM de Dual channel çalışacak ve performans aynı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı