4K 30 FPS After Effects için 1050 Ti sisteme yükseltme önerisi

Çalışma sürecini hızlandıracağın öneriler:
- AE üzerinden görüntü ön izleme kalitesini third veya half olarak belirleyin.
- Eğer AE üzerinden özel bir plugin veya efekt kullanmıyorsanız CUDA ile render alın.
- Preferences bölümünden AE uygulamasına özel daha fazla RAM ayırın.
- Dual RAM iyi bir tercih olacaktır, mümkünse 8x4 tercih edin.
- Adobe programları için kesinlikte 6 veya daha fazla çekirdek tercih edin. dediğim gibi minimum 12600 serisi bütçenize göre almanız gereken bir işlemci, sakın i3 gibi giriş seviyesi bir işlemci almayın.

Küçük biraz araştırma yaptım tükürdüğümü yalamak zorunda kaldım RX6600 render performansı iyiymiş.
i3 12100F ve i5 12400F arasındaki fiyat ve performans farkları eşit ikisi de zarara sokmayacak çok iyi işlemciler i5 12400F favorim.
Ekran kartı olarak da RX 6600 ve RX 6600XT arasından bütçe kurtarırsa XT olanı alman daha iyi olacaktır fiyat farkına göre performans farkı daha yüksek.
Anakart için RAM slotu hariç hiçbir fark olmayacaktır ekran kartı ve M.2 için PCI 4.0 destekli gerekiyorsa 4 slotlu olan en ucuz Intel anakartı al gitsin.
RAM olarak Intel için RAM hızının pek bir anlamı yok yüksek MHz olması gerekmiyor en uygun olanını alsan yeter.

Küçük biraz araştırma yaptım tükürdüğümü yalamak zorunda kaldım RX6600 render performansı iyiymiş.
i3 12100F ve i5 12400F arasındaki fiyat ve performans farkları eşit ikisi de zarara sokmayacak çok iyi işlemciler i5 12400F favorim.
Ekran kartı olarak da RX 6600 ve RX 6600XT arasından bütçe kurtarırsa XT olanı alman daha iyi olacaktır fiyat farkına göre performans farkı daha yüksek.
Anakart için RAM slotu hariç hiçbir fark olmayacaktır ekran kartı ve M.2 için PCI 4.0 destekli gerekiyorsa 4 slotlu olan en ucuz Intel anakartı al gitsin.
RAM olarak Intel için RAM hızının pek bir anlamı yok yüksek MHz olması gerekmiyor en uygun olanını alsan yeter.
Bu bilgiler çok işime yarayacak abimle bir konuşalım en son kararı sizinle paylaşırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı