4K 55" televizyonda 1080p izlemek

Idhtft

Kilopat
Daha fazla  
Televizyonda genelde klasik TV kanalları izlenecek ve büyük boyutlu bir televizyon için 1080p kanalların upscale'inin görüntüyü bozduğunu biliyorum, klasik TV kanallarında 1080p görüntüyü düzgün gösterebilecek 4K 55 inç üstü TV var mıdır?

HD kanalları normal gösteriyor. 4k kanal çok yok zaten trt1 falan var onları çok daha güzel gosteriyor. Ama mesela Hd olmayan normal kanal d sanki youtubede 480P izliyormuş gibi.

Televizyonda genelde klasik TV kanalları izlenecek ve büyük boyutlu bir televizyon için 1080p kanalların upscale'inin görüntüyü bozduğunu biliyorum, klasik TV kanallarında 1080p görüntüyü düzgün gösterebilecek 4K 55 inç üstü TV var mıdır?
Bende Philips TV var. 4k çözünürlüğünde. Normal tv kanallarını 1080p gösteriyor ve görüntüyü de hiç bozmuyor. Yalnızca TRT 4K 1080p çözünürlüğünde göstermiyor 4k çözünürlüğünde gösteriyor. Yani 4k televizyondan da 1080p tv yayınlarını izleyebilirsiniz.

Çizgi film kanallarını neden 4K göstermiyor veya 1080p? Samsung 4K 55" kullanıyorum bildiğiniz çizgi film kanallarına girdiğim de 480p kalitede gösteriyor.

Geri
Yukarı