4K Film izletebilecek sistem tavsiyesi

Kötü parçalar seçtiyseniz sistem'i topladıktan sonra bu olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yarı yarıya değil tam olarak. Siz bilirsiniz yine de ölçülerin farkında değilsiniz anlaşılan.
yok ben farkındayım, her gün mm ölçümleri yapıyorum işim gereği
benim dediğim 4 cm kalınlığında , senin önerin 15 cm kalınlığında
Ölçüler senin verdiğin linkin açıklamasında yazıyor
yine de sağol uğraştın araştırdın
Ölçeklenmiş hali aşağıda
1621193279337.png

Son düzenleme:
@mtiske, ben Amca'dan bir tanıdığım, diyelim. :D

Anladığım kadarıyla ihtiyacınız olan yüksek Bitrate videoları oynatabilecek bir sistem.
Bunun için medya oynatıcı alabilirsiniz ya da sorunuzun cevabını vereyim, siz ona göre seçim yapın.

Video çözme yükü normalde işlemciye aittir ama bu yük, ekran kartına verilerek daha hızlı çözümleme elde edilebilir.
Ekran kartına video kod çözme yükünü vermek için bu makaleyi inceleyebilirsiniz. Tabii ki ekran kartını kullandığınız için güç tüketimi daha fazla olacak.

Ekran kartını kullanmak istemiyorsanız ya da kart dahili ise, kısa cevap: Yük işlemciye biner. RAM'ın burada çok etkisi yok ama işlemci daha önemli.

@mtiske, ben Amca'dan bir tanıdığım, diyelim. :D

Anladığım kadarıyla ihtiyacınız olan yüksek Bitrate videoları oynatabilecek bir sistem.
Bunun için medya oynatıcı alabilirsiniz ya da sorunuzun cevabını vereyim, siz ona göre seçim yapın.

Video çözme yükü normalde işlemciye aittir ama bu yük, ekran kartına verilerek daha hızlı çözümleme elde edilebilir.
Ekran kartına video kod çözme yükünü vermek için bu makaleyi inceleyebilirsiniz. Tabii ki ekran kartını kullandığınız için güç tüketimi daha fazla olacak.

Ekran kartını kullanmak istemiyorsanız ya da kart dahili ise, kısa cevap: Yük işlemciye biner. RAM'ın burada çok etkisi yok ama işlemci daha önemli.

Zaten amca alıştırdı bize böyle kalitelere.😁
Medya oynatıcıların handikapları var. Windows'tan şaşmam.
Android TV box aldım, rezil bir şey. Kullanmak çok zor.
Bu pazar deneme yaptım. Olay baska yerlere gitti.
Notebooku 4K Sony TV'ye HDMI ile bağladım, çözünürlük 4K yaptım. 3-5 GB filmleri bile tam ekranda takılarak oynattı.
Sebep ekran yenileme hızı 4K iken, tam ekranda 30 Hz'e düştü.
Filmi yarım ekranda oynatırsam veya çözünürlüğünü 1080 yaparsam normal çalışıyor.
Bu TV'den mıdır, notebooktan mıdır? Şaştım doğrusu.
Pandemi bitince tekno mağazalarla da bir görüşeceğim ve deneme yaptıracağım.
Google'da benim probleme çare yok gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten amca alıştırdı bize böyle kalitelere.😁
Medya oynatıcıların handikapları var. Windows'tan şaşmam.
Android TV box aldım, rezil bir şey. Kullanmak çok zor.
Bu pazar deneme yaptım. Olay baska yerlere gitti.
Notebooku 4K Sony TV'ye HDMI ile bağladım, çözünürlük 4K yaptım. 3-5 GB filmleri bile tam ekranda takılarak oynattı.
Sebep ekran yenileme hızı 4K iken, tam ekranda 30 Hz'e düştü.
Filmi yarım ekranda oynatırsam veya çözünürlüğünü 1080 yaparsam normal çalışıyor.
Bu TV'den mıdır, notebooktan mıdır? Şaştım doğrusu.
Pandemi bitince tekno mağazalarla da bir görüşeceğim ve deneme yaptıracağım.
Google'da benim probleme çare yok gibi.
Şimdi reis, bahsettiğiniz laptopta kasması normal çünkü işlemi 4K desteklemiyor.

Laptopta MUX Switch varsa (sanmıyorum) attığım rehber işinize yarardı.

Size gereken, 4K@60 Hz destekleyen işlemcisi olan bir bilgisayar. Bütçenize de zaten bu özellite bir bilgisayar sığıyor. Yarın, gündüz gözüyle bir inceleyeyim sizin için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı