4K için HDMI tavsiyesi

Benim anlamadığım neyi 4k göstermesi için kablo lazımmış ? Normal bir anten ile izleyecekseniz tv yi 4k izleme şansınız yok TRT 4K HARİCİNDE. Ama herhangi bir Dvd, Bluray ve bunlar gibi cihazlara bağlayıp film falan izlemek için soruyorsanız, bir kere izleyeceğiniz filmin 4k olması lazım. Ondan sonra kablo işine bakılır. Kabloyu nasıl bir cihaza bağlayacağınız önemli burda. Ayrıca tv nizin HDMI ve Displayport portlarının sürümleri kaç ? Bunları netleştirmeden kablo almayın.

Sorun olmaz, kullanabilirsin.
Hocam televizyonu bu gün kurmak için getiren elemanlar televizyonun çok yüksek güç çektiğini bir ürün vardı adını hatırlamıyorum o olmaz ise elektrik kesintisinde arızalanabileceğini ve arızalanırsa garantiye girmediğini söylediler ve bana 130 Türk lirasına o aleti satmaya çalıştılar. İnternette daha ucuza bulabileceğimi düşünüp almadım o aletten almak istiyorum ama adını bilmiyorum siz anlar mısınız?

Hocam televizyonu bu gün kurmak için getiren elemanlar televizyonun çok yüksek güç çektiğini bir ürün vardı adını hatırlamıyorum o olmaz ise elektrik kesintisinde arızalanabileceğini ve arızalanırsa garantiye girmediğini söylediler ve bana 130 Türk lirasına o aleti satmaya çalıştılar. İnternette daha ucuza bulabileceğimi düşünüp almadım o aletten almak istiyorum ama adını bilmiyorum siz anlar mısınız?
:D :D Akım korumalı priz satmaya çalışmışlardır sana büyük ihtimal :D Uyanık çakallar!

Onlar ürünü 3'e alıp 5' satıyorlar hocam, sen akım koruma priz alabilirsin.
4K televizyonumda 5 yıldır bunu kullanıyorum ve sorun yaşamadım daha önce. Akım korumalı priz alternatifi çok ama alacaksan bunu alabilirsin.

Çok teşekkürler dostlar. Dediğiniz ürünleri alacağım. Bende bir HDMI var ama 4K mı bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim?
16dfecc4-a97b-4301-bd56-36b9d7eba895.jpg

Markası Preo hocam. Teknosa'dan almıştım
Markanın güvenilirliğini bilmediğim için bir şey diyemeyeceğim. Buna özel konu açın deneyimleyen olursa yardımcı olur.
Kablolarda sürüm numarası vardır ve önemli olanda budur. Yani 4K veya 2K diye adlandırılmaz. Paylaştığınız görselde 2.0 yazıyor mesela. İnternetten HDMI 2.0'ın desteklediği çözünürlük ve Hz değerlerine bakabilirsiniz.
Marka güvenilir mi hocam? Aksi halde 2.1 yazsa da boş. Oraya 5.0 da yazılabilir.

Geri
Yukarı