4K monitörde 1080p oyun oynamak

celeraen

Hectopat
Yeni PS4 Pro aldım, onun için 4K monitör almayı düşünüyorum. Ekran kartım 1060 6 GB. Bu kartın 4K çözünürlüğü kaldırmayacağını biliyorum, o yüzden PC'de oyunları 1080p'de oynasam kötü gözükür mü? Oynanmayacak halde mi olur? Youtube'da doğru düzgün bir karşılaştırma videosu bulamadım bir türlü. Kimi "çok kötü olur" diyor, kimi "farkı anlayamazsın bile, gayet güzel olur" diyor. Kafam allak bullak oldu. Monitörü alıp da PC'de oyun oynayamamak skandal olur :)

Düşündüğüm monitör şu, Samsung LU28E590DS 28" 1ms (2xHDMI+Display) 4K Ultra HD Led Fiyatı

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2K monitörlerde bile görüntü bozuluyor 1080p'ye inince. Görüntü bozulacaktır.

Yeni PS4 Pro aldım, onun için 4K monitör almayı düşünüyorum. Ekran kartım 1060 6 GB. Bu kartın 4K çözünürlüğü kaldırmayacağını biliyorum, o yüzden PC'de oyunları 1080p'de oynasam kötü gözükür mü? Oynanmayacak halde mi olur? Youtube'da doğru düzgün bir karşılaştırma videosu bulamadım bir türlü. Kimi "çok kötü olur" diyor, kimi "farkı anlayamazsın bile, gayet güzel olur" diyor. Kafam allak bullak oldu. Monitörü alıp da PC'de oyun oynayamamak skandal olur :)

Düşündüğüm monitör şu, Samsung LU28E590DS 28" 1ms (2xHDMI+Display) 4K Ultra HD Led Fiyatı

Teşekkür ederim.
Monitörün normal çözünürlüğü altında bir çözünürlüğe alırsanız, görüntü ciddi anlamda bozuluyor. Eğer alacaksanız 1080p bir monitör almanız çok daha iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı