4K oyun için bilgisayar toplama önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
30K-45K

Lockheed

Hectopat
Makaleler
19
Merhaba, 4K AAA oyun oynayabileceğim bir sistem için tavsiyelerinizi almaya geldim. Normalde 2K için bir sistem düşüncesi vardı aklımda fakat kullandığım konsolu 4K bir monitörde kullandığım için ek monitör masrafına girmek istemedim. Sistemde genel haliyle oyun oynanacak. Hastalığımdan dolayı piyasaya yaklaşık 1 yıldır çok yabancı kaldım. Fiyatları bilmediğim için bütçe aralığı biraz geniş. En ucuzu olabilirse sevinirim. Ayrıyeten tek siteden olursa sevinirim, doğru dürüst göremiyorum ve kendim toplayabilecek bir durumda değilim maalesef. Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle geçmiş olsun hocam şu an bilinen hazır sistem satan sitelere girdim şu an 3080 Ti 20-24K arası iken 3070 sistemler 45k satılıyor bu yüzden tektek almanız gerekiyor ben size uygun parçalar önereceğim.

Bir de intel mi AMD mi?

Hocam fiyatlara baktım 3090'lar en az 30kdan başlıyor yani 3090 alırsanız diğer bileşenler alt segment kalacaktır ancak 3080 Ti'ler gayet uygun 20k civarı yani istediğiniz gibi bir setupı ancak 3080 Ti üzerine yapabilirsiniz. Burada seçim sizin yani 3080 Ti mi 3090 mı?

3080 Ti benim için uygundur, hatta fazla bile olabilir. 3080 kafi gibi geliyor ama siz daha iyi bilirsiniz.

2. elde benim sistemime benzer sistemler var. bakabilirsiniz.

@escapevet zaten bütçesi senin sitemine yakın bir sistem veriyor 2.el gereksiz olur.

Hocam fiyatlara baktım 3090'lar en az 30kdan başlıyor yani 3090 alırsanız diğer bileşenler alt segment kalacaktır ancak 3080 Ti'ler gayet uygun 20k civarı yani istediğiniz gibi bir setupı ancak 3080 Ti üzerine yapabilirsiniz. Burada seçim sizin yani 3080 Ti mi 3090 mı?

Hocam RX 6900 XT daha mantıklı olmaz mı?

Sistem DDR4 ama ileride yükseltilebilir anakart+RAM.

Bir de SSD'yi yükseltebilirsiniz. ( M.2 SSD seçmek daha mantıklı olur.)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı