4K Televizyonda 1080P oyun oynamak

DOVAHKIIN53

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yakın bir arkadaşım aşağıda linkini bırakacağım televizyona sahip. 4000-4500 TL civarı kendine bir kasa toplamak istiyor ama ekstra monitör alıp kuracak yeri yok. Tahmini olarak i3-10100F ve 1650 Super bulunan bir sistem toplayabilir. Asıl sorum ise bu 4K televizyonda 1080P oyunları, sanki 1080P monitör kullanıyormuş kalitesinde alabilir mi? Veya monitör almadığını varsayarsak, PC yerine yurt dışı PS5 almak daha mı mantıklı olur acaba?
Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.
Televizyon linki;

Hocam aynı TV bende var. Ben 1 hafta 1080P oynadım. Kotu değildi. Ama ekranla arasinda en az 2M olsun kişinin. Bir de TV HDMI 2.0 oldugundan 1080p/120Hz veriyor.

PS5 oyunlarına düzenli verecek parası yoktur diye tahmin ediyorum. Takas vs ile uğraşmak istemiyorsa yurt dışından Xbox Series X alabilir. GamePass sistemine göz atın.

Birazcık daha masraf yapmaya hazırsa PS5 alsın bence yurt dışından. PS Plus Collection başlangıç için çok güzel oyunlar veriyor. Özellikle de PS3 ve PS4 nesillerini oynamadıysa hali hazırda oynayabileceği çok güzel single player oyunlar var. PS Plus da her sene hiç fena olmayan 24 oyun veriyor.

Bilgisayarı oyun dışında kullanmayacaksa konsol daha mantıklı bence.

Yakın bir arkadaşım aşağıda linkini bırakacağım televizyona sahip. 4000-4500 TL civarı kendine bir kasa toplamak istiyor ama ekstra monitör alıp kuracak yeri yok. Tahmini olarak i3-10100F ve 1650 Super bulunan bir sistem toplayabilir. Asıl sorum ise bu 4K televizyonda 1080P oyunları, sanki 1080P monitör kullanıyormuş kalitesinde alabilir mi?

Oyun ayarlarından 1920X1080 piksele ayarlarsanız sorun olmaz.

Hocam aynı TV bende var. Ben 1 hafta 1080P oynadım. Kotu değildi. Ama ekranla arasinda en az 2M olsun kişinin. Bir de TV HDMI 2.0 oldugundan 1080p/120Hz veriyor.
Bunu okumamıştım hiçbir yerde, TV 50Hz olduğu için ben hiç TV'de oyun oynamaya sıcak bakmıyordum ama, 1080p'de 120Hz verebiliyorsa dediğiniz gibi işler değişir.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı