4K televizyonda pikselli görünüm

mhmtanl

Hectopat
Daha fazla  
4K LG televizyon üzerinden Ulusal Kanalları izlerken pikselli bir görüntü alıyorum. Sebebi Ulusal Kanalların 4K yayın yapmaması biliyorum. Fakat bunun bir çözümü var mıdır size sormak istedim. Televizyon aslında benim değil o yüzden ayarlarına bakma fırsatım olmadı. O yüzden kurcalayıp bulamadım. Bilen birisi varsa yardım edebilir mi? Bilmeyenler lütfen boş yorum yapmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
4K LG televizyon üzerinden Ulusal Kanalları izlerken pikselli bir görüntü alıyorum. Sebebi Ulusal Kanalların 4K yayın yapmaması biliyorum. Fakat bunun bir çözümü var mıdır size sormak istedim. Televizyon aslında benim değil o yüzden ayarlarına bakma fırsatım olmadı. O yüzden kurcalayıp bulamadım. Bilen birisi varsa yardım edebilir mi? Bilmeyenler lütfen boş yorum yapmasın.
Uydu üzerinden izliyorsanız bazı kanallar yapabilir.

Evet. Ancak yeni televizyonlarda böyle bir sorun yok. Çünkü hepsinin içindeki çipler yapay zeka ile görüntü kalitesini (televizyonunuz destekliyorsa) 8K'a kadar çıkarabiliyor.

LG'nin eski denemeyecek bir modeli. Ayarlardan mı açmak gerekiyor acaba?
Öyle bir şey yapamazsınız eğer kanal HD Yayın vermiyorsa SD verdiği için bulanık gözükür.

HD yayınlar da pikselli görünüyor.
Uydu üzerinden izliyorsanız bazı kanallar yapabilir.
Yapıyor zaten. Ben de bunu söylüyorum. Çözüm bilen var mı diye sordum. Lütfen boş yorum yapmayın.

LG'nin eski denemeyecek bir modeli. Ayarlardan mı açmak gerekiyor acaba?

HD yayınlar da pikselli görünüyor.

Yapıyor zaten. Ben de bunu söylüyorum. Çözüm bilen var mı diye sordum. Lütfen boş yorum yapmayın.

Eğer bana televizyonuzun modelini söyleyebilirseniz size yardımcı olabilirim. (televizyonun hakkında bölümünde modeli yazar.)

Eğer bana televizyonuzun modelini söyleyebilirseniz size yardımcı olabilirim. (televizyonun hakkında bölümünde modeli yazar.)

Modelini sordum öğrenince yazacağım teşekkür ediyorum yardımınız için :)

Modeli buymuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı