4K'da Anti-Aliasing açılmalı mı?

GlacierR

Kilopat
Yer
Ankara
Arkadaşlar internette gördüğüm videolar olsun, Technopat incelemelerinde olsun sürekli herhangi bir ekran kartının benchmark testinde genellikle Anti-Aliasing kapatılıyor veya düşüğe alınıyor. Ben oyunları 4K ve ultra da oynarım ve sürekli AA'yı en sona getiririm.(Her oyunda olmasada) Anti-Aliasing'in düşük çözünürlüklerde çok fazla fark ettiğini biliyorum fakat sizce 4k'da açmak mantıklı mı ? Yoksa gereksiz ve ben boşa mı ekran kartını yoruyorum ? Açtığım zaman şunu da fark ettim ekran kartımın ısı değerleride artıyor ve bazı GTA V, Metro Redux, Crysis 3 veya Ryse'da AA en sonda olunca ciddi FPS düşüşü yaşıyorum. Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Kullandığın monitör " olarak yüksek boyuta sahipse, yani büyük pixelli ise 4K'da AA açmanız görüntüyü daha da yumuşatacaktır ama açın veya açmayın diyemem. Zira bu biraz sizin göz zevkinize kalmış.

28 inch ve 4K'nın PPI değeri bayağı yüksektir, gerek olmayabilir. Performans kaybı ve görüntünün güzelleşmesi kıyaslamasını yaparak kendiniz karar verin.

Titan X ile bence AA açmayın zaten kart 4K Ultrada size birçok oyunda 60 fps civarı veriyordur sanırım. AA açarsanız bu 20-30 gibi rakamlara bile düşebilir ki bence değmez.

Titan X ile bence AA açmayın zaten kart 4K Ultrada size birçok oyunda 60 fps civarı veriyordur sanırım. AA açarsanız bu 20-30 gibi rakamlara bile düşebilir ki bence değmez.
Hocam zaten genellikle Single-Player oyunlar oynuyorum, bu yüzden yukarıdaki arkadaşlarında dediği gibi büyük ekran ve 4k'da AA görüntüyü yumuşatıp göze göze hoş gelmesi açısından FPS'den vazgeçebilirim, ama dediğiniz gibi 4K Ultra Ayarlar da AA olmayınca birçok oyunda FPS'yi 60 veya üzeri alıyorum, fakat AA işin içine girince çok yüksek oyunlarda 30-35'e kadar iniyor ve kartımı fazladan ısıtmasıda cabası. Yalnız 20 FPS'nin altına düşmedikçe oyunlar gözle görülür biçimde kasmıyor diye biliyorum. Bu yüzden AA'yı en sona getirmek yerine 2x veya 4x açmak daha mantıklı olacak sanırım.

Hocam zaten genellikle Single-Player oyunlar oynuyorum, bu yüzden yukarıdaki arkadaşlarında dediği gibi büyük ekran ve 4k'da AA görüntüyü yumuşatıp göze göze hoş gelmesi açısından FPS'den vazgeçebilirim, ama dediğiniz gibi 4K Ultra Ayarlar da AA olmayınca birçok oyunda FPS'yi 60 veya üzeri alıyorum, fakat AA işin içine girince çok yüksek oyunlarda 30-35'e kadar iniyor ve kartımı fazladan ısıtmasıda cabası. Yalnız 20 FPS'nin altına düşmedikçe oyunlar gözle görülür biçimde kasmıyor diye biliyorum. Bu yüzden AA'yı en sona getirmek yerine 2x veya 4x açmak daha mantıklı olacak sanırım.
Bu kişisel tercihler ben daima 60 FPS oynamak istiyorum bunun için gerekirse bazı oyunları düşük ayarda açıyorum ama ben akıcılıktan yanayım. Her insanın zevki ayrı siz bunları kendiniz deneyin tercihinizi yapın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı