4X4 Quad Channel RAM ile 4X4 Dual Channel RAM Arasında Ne Gibi Farklar Var?

007 Jets

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. DDR3 Ramlerde Quad Channel Var mıdır? Varsa (4X4) 16GB Quad Channel ile (4X4) 16GB Dual Channel Arasında Ne Gibi Farklar Var? Açıklayabilirseniz sevinirim.

Sorduğun soru çok karışık 4 x 4 deyip çift kanal mı demişsin. Ben çift kanal ile dört kanal arasındaki farkı açıklayayım.
2400 frekans bellek var 4*4 X 99 da dört kanal çalışacak yani 2400 * 4 = 9600 frekansına kadar bant genişliği.
Aynı 2400 frekansında bellekler 4*4 çift kanal destekli herhangi bir ana kartta 2400*2 = 4800 frekansına kadar bant genişliği.
Not: Frekansına kadar dedim, yani o değere tam olarak ulaşılamaz ona yakın bant genişliğinde çalışır tam dört katı veya tam iki katı performans olmaz.
Aldığın 4 lü kitlerde quad channel desteği olur yani bu soru mantıksız. DDR 3 destekli ve dört kanal destekleyen bir ana kart üretildi mi bilmiyorum. DDR 3 L ile dört kanal kullanabilirsin. Farklar bunlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı