5.000 Dolarlık Madencilik Kartı Teste Girdi: CMP 170HX

Bu blockchain teknolojisi her işi kendi başına hallediyor sanıyor arkadaş galiba. O mining yapan kartlar, ödemeleri hesapları vs her şeyi şifreliyor; düzenliyor. Günün sonunda da oldukça güvenilir ve merkeziyetsiz bir sistem sürdürülüyor.

Oyun oynamak için bilgisayar toplamak veya almak artık ultra lüks oldu. Bilgisayarda olan işlerimi görecek bir laptopum vardı. Oyun oynamak için de indirimlerde Xbox Series S aldım. Yanına da 1 yıllık Game Pass Ultimate yapıştırdım, kafam rahat. Tek sıkıntı var, o da gamepad ile oyun oynamaya alışmak.

Madencilik yasaklanmalı. Her şeyden önemlisi hiçbir şekilde yapan kişi hariç kimseye faydası yok. Ürettiği bir şey yok, doğaya zararı sürekli elektrik tüketmesi boşa enerji harcanıyor.

Çok boş yapıyorsun. O elektrik paşa paşa üretilecek. Senin kullanıp kullanmamana bakmıyorlar. Dünyadaki bütün evlerde elektrik var ve kullanımı hızla artmaya devam ediyor. Sadece evlere giden elektriğin yanında mining elektriği hiçbir şey denebilecek durumda.

Madencileri iyi tetiklemişim kendilerince bir şey üretip savunmaya çalışıyorlar yazık 😂 Mining denen saçmalığın bir kişi hariç kimseye faydayı yok hatta çevreye dolu zararı var. Bunu istesenizde istemesenizde kabul edeceksiniz. Umurumda değil diyen varsa o da benim umurumda değil. Sonuç olarak bunun yasaklanması gerekiyor bence.

Madencileri iyi tetiklemişim kendilerince bir şey üretip savunmaya çalışıyorlar yazık 😂 Mining denen saçmalığın bir kişi hariç kimseye faydayı yok hatta çevreye dolu zararı var. Bunu istesenizde istemesenizde kabul edeceksiniz. Umurumda değil diyen varsa o da benim umurumda değil. Sonuç olarak bunun yasaklanması gerekiyor bence.
Saygı desen yok, edep desen yok, anlama becerisi desen zayıf... Acıyorum size.

Şu mining son bulsun yeter ya miningten önce olan 1000 TL'lik kartları şimdi 8,9 bin TL olmuş dolarında etkisi var ama miningin ayrı etkisi var.

Ben dijital paraya karşı değilim bu işin madenciliği olmasına karşıyım. Rig kurup ekran kartını amaçları dışında kullanan ve yüzlerce watt elektriği bir kişinin çıkarı uğruna harcamasına karşıyım. Bu arkadaşlar sözde çevreci geçinir belki de fakat bir çıktısı olmayan bu sözde madenciliği savunurlar.

Dijital paraya karşı değilsin ama mininge karşısın, çok mantıklı(!). Dijital para için birilerinin mining yapması gerekiyor, ha devlet 10.000 kart alıp mining yapmış ha 1000 kişi 10'ar kart alıp mining yapmış ne farkı var.

Çevreye madencilikten fazla zarar veren o kadar şey var ki, emin ol madencilik bunların yanında toz kalır.

Madencilik yasaklanmalı. Her şeyden önemlisi hiçbir şekilde yapan kişi hariç kimseye faydası yok. Ürettiği bir şey yok, doğaya zararı sürekli elektrik tüketmesi boşa enerji harcanıyor.
Duygu sömürüsü, duyar ve oyun ile para kazanılmıyor.
3-5 dandik oyun oynayamıyorum diye şu madencilik yapanları kötülemeyin.

Geri
Yukarı