5.000TL Motosiklet + Aksesuar Önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Motor olarak discover 125 onerebilirim.

Motor piyasası o kadar uçtu ki şuan 5000 tl ile motor ve ekipman gerçekten zor. Arkadaşlar motorsiklet önermişler Bajaj Discover falan ama bu bütçeyle hem o motor hemde ekipman zor. Size tavsiyem şimdilik ikinci el olarak CUP motorsiklet bakmanız yönünde olacaktır. Ceket ve kask olarak ortalama bir ürün 1000 tlye yaklaşıyor.

Motor piyasası o kadar uçtu ki şuan 5000 tl ile motor ve ekipman gerçekten zor. Arkadaşlar motorsiklet önermişler Bajaj Discover falan ama bu bütçeyle hem o motor hemde ekipman zor. Size tavsiyem şimdilik ikinci el olarak CUP motorsiklet bakmanız yönünde olacaktır. Ceket ve kask olarak ortalama bir ürün 1000 tlye yaklaşıyor.
Kardeşim konu 2016 yılına ait o zamanlar alınıyordu.

Hocam sizinle birebir konuşabileceğim bir yer var mı? Açıkcası çok yeniyim hiç bir bilgim yok. Bir şey olursa size danışabilir miyim?

Ekleme: Şu an fikrim baya değişti. En sağlamından, kask, ceket, eldiven alıp öyle motoru almaya karar verdim.
En iyisini yaparsın. Seni bir kaza durumunda -Allah yaşatmasın- Koruyacak olan şey üstündeki ekipmanlar; motosiklet değil.

Motordaki ekipman = Arabadaki tampon ve hava yastığı.
İyi forumlar, 17 yaşındayım okulum eve göre uzak kalıyor. Öğrenci halinden anlayan çok yakmayan motosiklet önermenizi istiyorum. Kask, ceket cart curt hepsi için toplam 5.000 TL bütçem var. Honda CB125 Ace nasıl sizce?
Honda: CB 125E, CBF 150
Yamaha: YBR 125, Crypton 100-125
Bajaj: Discover 125, NS 125

Bunlar dışında Daelim, Kymco gibi kaliteli ama pek de bilinmeyen markalar var.

Dipnot: Arora'nın, Kuba'nın, Zelsun'un YBR 125 modelleri var (Arora'da "yebere" 😂) Yamaha'dan farkı, bazı parçaları daha ucuz ve basit olanı. Karbüratör, beyin, otomatik far, motor arıza kontrol dışında Yamaha YBR'den motor ve motorun kalitesi olarak fark yok. Çünkü aynı motoru kullanıyor. Hatta şöyle söyleyeyim, Bu bahsettiğim motorlardaki karbüratör yakıta bir etki etmiyor. Çünkü eski kasa Yamaha YBR karbüratörü kullanılıyor onlarda da.

Ben YBR'ciyim. Adana'da birkaç yıl öncesine kadar her yer YBR 125 doluydu. Hatta bizden de en 3 tane YBR geçti.

Diğerleri de gayet güzel. Ama bence YBR. 👌

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı