5+1 ses sistemi için ses kartı

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar Logitech X-530 ses sistemim salı günü elime geçecek. Ben ses kartı da almak istiyorum.

Bu ses sisteminin yanına bir ses kartı alınca ne fark yaratacak. En önemli sorum bu.
Ucuz bütçeli bir kart önermeizi istiyorum. Amacım ses kalitesinin artması. Tabi bunu fark etmem gerek.

Sesi kalitesinin arttığını kulağım ile hemen anlayabilmem gerek yani. Böyle bir ses kartı en ucuz ne kadardır ?
Almamı önerir misiniz ?

5+1 oyun ve filmlerde ne gibi farklılıklar yaratır alacağım ses kartı ?

Peki yaratacağı fark nedir ?

Bu arada param yok ama satacak çok şeyim var :D

1 ader LCD 1 adet tüplü monitör ve eski de olsa anakart-işlemci-ram 3'lüsü var.
Yeni bir konuda açacağım kaç lira eder diye. Monitör ve 3'lüyü bugün amcam verdi sağolsun :D

- - - Güncellendi - - -

Ses sistemi ile ilgili açtığın kaçıncı konu bu? ;)
Açıyorsam da alıyorum. Kuru kuru laf yapmıyorum.

Eğer YAMYAM abi'nin önerdiği ses kartını alırsan Recep abi seni ıslak odunla döver :D PCI-E x1 kartlara yönel.

Eğer YAMYAM abi'nin önerdiği ses kartını alırsan Recep abi seni ıslak odunla döver :D PCI-E x1 kartlara yönel.
Benim dediğimi almazsa gudurur. PCI EXP ses kartları 250 TL den başlıyor. Bu kartta optik çıkış bilem var.

- - - Güncellendi - - -

Peki yaratacağı fark nedir ?

.
İlk etapta hiçbir fark görmeyeceksin. Ancak kullanım özelliklerini detaylı inceledikçe bazı farkları göreceksin.
Eğer onboard ses kartında MULTI-CH ayarlarını yapamazsan mecburi böyle bir kart almak zorunda kalacaksın.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı