5+1 ses sistemini PC'ye bağlamak

Alican Akgün

Decapat
Katılım
21 Mayıs 2020
Mesajlar
93
Merhaba öncelikle. Benim sorumun özeti öncelikle şu; Logitech Z607 marka 5+1 ses sistemi aldım. Bu arkadaşın amfi 'sinin arkasında bulunan ses çıkışların resmini görsel olarak verdim. Bu görselde göründüğü gibi toplam 6 çıkış var, bu 6 çıkışları erkek RC kabloları ile 3 girişe indireceğim. Aldığım kablolar da 3 adet Philips SWR2121C/93 marka onunda görselini yükledim. Gelelim soruma bende MSI marka B450M Pro- M.2 anakart var, görsellerde göründüğü gibi bu anakartın ses çıkışı 3 konnektör'lü 6 konnektör olsa hiçbir problem yok. Sıkıntısız net bir temiz kurulum oluyor. Ama değil maalesef bu yüzden bu aldığım 3 erkek RC kablo ile doğru bir bağlantı, kurulum, temiz bir ses almayı sağlayabilir miyim? Çünkü kasanın arkasına baktığımda bu çıkışlarda ibareler var. Kırmızı renkli çıkış da mikrofon resmi var yeşil de in put çıkış mavi de ise in put giriş şekli var veya tam tersi de olabilir o önemli değil mantık olarak 3 erkek RC kablosunu bu 3 çıkışa taksam ne olur veya ne olmaz veya ne sorunu çıkartır veya başıma ne gibi dert açılır.
 

Dosya Ekleri

 • 2.jpg
  2.jpg
  11,9 KB · Görüntüleme: 24
 • 3.jpg
  3.jpg
  14,3 KB · Görüntüleme: 22
 • 4.jpg
  4.jpg
  39,1 KB · Görüntüleme: 21
KS
KS
Alican Akgün

Alican Akgün

Decapat
Katılım
21 Mayıs 2020
Mesajlar
93
Yani boşa masraf kablolar doğru mu anladım. İkincisi tek jak ile 5.1 kanal ses desteği sunan bir kablo önerir misin?

Bir de bir başka sorum var. Şimdi ben bu ses sistemini PC'ye nasıl bağlayacağım ses sisteminin amfisinde alt kısımda kendi kolonları üste de göründüğü gibi 8 tane çıkış var hangi 2'liyi kullanmam lazım.
 

Okan Demiray

Centipat
Katılım
24 Nisan 2022
Mesajlar
3.438
Çözümler
13
Yer
Amasya
Output kısmına kolonlarını bağlayacaksın, üst taraf yani input kısmına da ses kaynağını yani pcyi bağlayacaksın, bira tarafı 3.5mm olan jak tarafı pcye bağlayacaksın(yeşil renk) diğer tarafı 2 adet rca jak olan kısmı da input alanındaki üst kısma takacaksın. Beyaz renk olan sol kanal kırmızı olan renk de sağ kanaldır.
 

Yeni konular

Yukarı