Çözüldü R5 3600 ve 3060 Ti sistem CS:GO düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

sozo_bordo

Centipat
Yer
Bordo
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, konuyu tekrar hortlatiyorum fakat bir ay kadar once aldigim kasadan istedigim verimi alamiyorum. Sizden ricam CS:GO'da 120'lere kadar dusen FPS sorunuma yardimci olmaniz. Genelde onceki yazilanlari okuyup kaliteyi yukselttim ve biraz olsun FPS yukseldi fakat istedigimden hala cok asagi. Bannerlorda Full opsiyon oynarken 100-112 FPS aliyorum ve gayet eglenceli. Fakat CS:GO'da stabil olmayan bir FPS ile 100 ila 220 arasi degisen bir FPS. GPU kullanimi %20-35 arasi degisiyor.

Bilesenler sunlar:
AMD Ryzen 5 3600 avec 6 coeurs et 3.6 GHz (4.2GHz en Turbo) /
NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti 8GO VRAM (GDDR6/ Ray Tracing / DLSS / HDMI und Display Port) / 16 GO DDR4 3000 MHz RAM (ADATA/Crucial/Teamgroup) / 1 TB M.2 SSD, NVMe (Crucial / Gigabyte), lecture: Jusqu'à 2000 Mo/s, écriture: Jusqu'à 1700 Mo/s / MSI A520M a Pro (4X USB 3.0 (5Go/s)/2x USB 2.0 (480Mo/s)) / 600 Watt enermax maxpro (80+) / tour Gaming megaport hunter RGB avec 4X 120mm ventilateurs réglables et éclairage RGB (1X USB 3.0/ 2X USB 2.0)

NVIDIA Experience programi yardimiyla, CS:GO ekran ayarlarini cercevesiz pencere moduna alip tavsiye edilen ekran cozunurlugu ile diger tum ayarlari performans moduna getirip onayliyoruz. FPS olmasi gerektigi gibi yukseliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'ler 8x2 16 şeklinde mi, yoksa 16x1 olarak mı 16 GB? Over Performance Boost açık mı?

Merhaba arkadaşlar, konuyu tekrar hortlatiyorum fakat bir ay kadar once aldigim kasadan istedigim verimi alamiyorum. Sizden ricam CS:GO'da 120'lere kadar dusen FPS sorunuma yardimci olmaniz. Genelde onceki yazilanlari okuyup kaliteyi yukselttim ve biraz olsun FPS yukseldi fakat istedigimden hala cok asagi. Bannerlorda Full opsiyon oynarken 100-112 FPS aliyorum ve gayet eglenceli. Fakat CS:GO'da stabil olmayan bir FPS ile 100 ila 220 arasi degisen bir FPS. GPU kullanimi %20-35 arasi degisiyor.

Bilesenler sunlar:
AMD Ryzen 5 3600 avec 6 coeurs et 3.6 GHz (4.2GHz en Turbo) /
NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti 8GO VRAM (GDDR6/ Ray Tracing / DLSS / HDMI und Display Port) / 16 GO DDR4 3000 MHz RAM (ADATA/Crucial/Teamgroup) / 1 TB M.2 SSD, NVMe (Crucial / Gigabyte), lecture: Jusqu'à 2000 Mo/s, écriture: Jusqu'à 1700 Mo/s / MSI A520M a Pro (4X USB 3.0 (5Go/s)/2x USB 2.0 (480Mo/s)) / 600 Watt enermax maxpro (80+) / tour Gaming megaport hunter RGB avec 4X 120mm ventilateurs réglables et éclairage RGB (1X USB 3.0/ 2X USB 2.0)

NVIDIA Experience programi yardimiyla, CS:GO ekran ayarlarini cercevesiz pencere moduna alip tavsiye edilen ekran cozunurlugu ile diger tum ayarlari performans moduna getirip onayliyoruz. FPS olmasi gerektigi gibi yukseliyor.
Darboğaz mı acaba ? 😳 Yok, başka bir sorun olmalı.

RAM'ler 8x2 16 şeklinde mi, yoksa 16x1 olarak mı 16 GB? Over performance Boost açık mı?

1 RAM var, 16 GB 3200 MHz. Over performance Boost nereden aciliyor? BIOS'tan mi? Teşekkürler

Darboğaz mı acaba? 😳 yok, başka bir sorun olmalı.

Bannerlord'da % 99'a kadar kullaniyor. FPS'de hiçbir sikinti yok 144 Hz 2K'da olmasina ragmen. Şu an için bir CS:GO'da yapiyor.

ram 16gb.jpeg

1 RAM var, 16 GB 3200 MHz. Over performance Boost nereden aciliyor? BIOS'tan mi? Teşekkürler.

Bannerlord'da % 99'a kadar kullaniyor. FPS'de hiçbir sikinti yok 144 Hz 2K'da olmasina ragmen. Şu an için bir CS:GO'da yapiyor.

Eki Görüntüle 1176169

Ryzen sistemlerde 2 slot RAM kullanmanız gerekiyor FPS için, bir hatanız o var. Over Performance Boost'un açık olup olmadığını anlamak için aşağıda attığım görseli kendi bilgisayarınızda çekip buraya atın bakalım.

11.png

Ryzen sistemlerde 2 slot RAM kullanmanız gerekiyor FPS için, bir hatanız o var. Over Performance Boost'un açık olup olmadığını anlamak için aşağıda attığım görseli kendi bilgisayarınızda çekip buraya atın bakalım.

Eki Görüntüle 1176192
Dil fransizca ama anlarsiniz sanirim . Cevabinizi bekliyorum :)
RAM'in fotosunuda atiyorum.

Dosya Ekleri

• CPU.png
    CPU.png
    84,4 KB · Görüntüleme: 77
  • ram 16gb.jpeg
    ram 16gb.jpeg
    55,9 KB · Görüntüleme: 67
Dil Fransızca ama anlarsiniz sanirim. Cevabinizi bekliyorum :)
RAM'in fotosunuda atiyorum, ikinci alacagim RAM'i nasıl secmeliyim uyumlu olmasi için? Teşekkürler

Evet açık gözüküyor otomatik overclock. Güç seçenekleri kısmından mümkünse performansa çekin yükseltebildiği kadar yükseltsin. RAM'i mümkünse aynı modelini alın. Nasıl takılması gerektiği anakartın kitapçığında yazıyordur. Mesela benim ASUS anakartımda 2 ve 4. slotlara takıyorum ben RAM'leri sizinkileri bilemeyeceğim.

Evet açık gözüküyor otomatik overclock. Güç seçenekleri kısmından mümkünse performansa çekin yükseltebildiği kadar yükseltsin. RAM'i mümkünse aynı modelini alın. Nasıl takılması gerektiği anakartın kitapçığında yazıyordur. Mesela benim ASUS anakartımda 2 ve 4. slotlara takıyorum ben RAM'leri sizinkileri bilemeyeceğim.

Yok, zaten bende 2 slot var RAM için, şu an birinde bu 16 GB var. Sorum su ki herhangi bir marka 16 GB 3200MHz alsam olur mu? Bu bir baska konu oluyor ama RAM alirken nelere gore aliyoruz?

Yok, zaten bende 2 slot var RAM için, şu an birinde bu 16 GB var. Sorum su ki herhangi bir marka 16 GB 3200MHz alsam olur mu? Bu bir baska konu oluyor ama RAM alirken nelere gore aliyoruz?

Sorunun Single RAM değil. Ben de Ryzen 5 5600X işlemci kullanıyorum üstelik Single RAM 8 GB ve bende böyle bir problem olmadı. Şimdiki ekran kartım RX 550 2 GB ve bu kartla bile 250 FPS altına zor düşüyor.

Daha önceki kullandığım ekran kartları RTX 2060, GTX 1060 3GB ve RX 570. uzun zamandır Single RAM kullanıyorum ve hiçbir problem yaşamadım FPS konusunda. Belki yüksek grafikli oyunlarda Dual RAM ve boyut olarak yüksek RAM bir sistem daha çok performans verebilir, doğru ama CS:GO'da böyle bir problemin olacağını sanmıyorum.

Not: Kullandığın işlemci ve ekran kartı ile birlikte CS:GO'da 300 FPS altına düşmez, isterse 8 GB Single RAM olsun.

Geri
Yukarı