5.5 gün devamsızlıkta belge alınır mı?

omercantr1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
8.sınıfa gidiyorum 5.5 gün özürsüz devamsızlığım var. Belge alamayacak mıyım? Belge alamazsam iyi bir liseye giderken sorun vs. teşkil eder mi?

Müdürün yanına gidip hepsini özürlüye geçir. Belge alırsın o zaman. Bu durumda alamazsın.

Şimdi fark ettim 8. sınıfmışsın. Bir şey olmaz diye biliyorum.

8.sınıfa gidiyorum 5.5 gün özürsüz devamsızlığım var. Belge alamayacak mıyım? Belge alamazsam iyi bir liseye giderken sorun vs. teşkil eder mi?

Belge alamazsan bir sorun yaratmaz liseye geçerken sıkıntı olmaz yani ben ortaokulda Full teşekkür alıyordum bir işe yaradığı yok zaten boş bir kağıt parçası.

Böyle diyen kişilere acıyorum cidden, o boş kağıt parçası ileride ki hayatının kağıdı.

Bahsettiğin şey diploma değil bir şey değil ister kabul et ister etme hiçbir geçerliliği yok bunun ne üniversiteye geçerken ne liseye geçerken bir işlevi yok araştır istersen boş konuşmak yerine. Lise boyunca taktir alsan da üniversiteye geçerken hiçbir işe yaramaz. Asıl ben sana acıyorum araştırmadan kafadan atlıyorsun konuya. İlerdeki hayatınla hiçbir alakası yok o kağıdın ilerideki hayatınla o kağıt sana yön vermez çoğu kişi teşekkürü takdiri abartı ortalamayla aldı hiçbir işe yaramaz. Eğer yaşın küçükse anca arkadaşlarına hava atmak için kullanırsın.

Böyle diyen kişilere acıyorum cidden, o boş kağıt parçası ileride ki hayatının kağıdı.

Niye ODTÜ diploması falan mi o yeşil veya turuncu olan belge? Hayatına etki falan etmez ortaokulda teşekkür bile alamayıp lisede toparlayan çok insan var kimse ona ortaokulda nasıl belge alamadığını sormuyor.

Şuana kadar hep takdir aldım her sınıf her dönem yani bu da mesela lgs'den iyi bir puan yapamazsam yerleşmemde işe yaramaz mı?

Geri
Yukarı