5.500 TL bilgisayar toplama

Bütçe
5500

AceBaran

Femtopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Basketbol Antrenörü
Herkese merhaba, 5500TL bir bütçe var. Bu para ile masaüstü bir sistem toplamak istiyorum, sadece oyun anlamında değil. Kardeşimin bölümü ile alakalı birçok program var kullandığı. Onlar içinde rahatlıkla kullanabileceği bir sistem lazım. Şimdilik zemini atıp daha sonra yükseltmeleri yapmayı planlıyorum. Montaj işini bilmediğim için az buz bilgimle farklı sitelerden sistemler oluşturdum. İsteyene link atarım.

İşlemci de Ryzen5 düşünüyorum, ekran kartında ise 1050 TI-1650 (128Bit) veya RX570 (256Bit) bunları uygun gördüm fikirlere açığım.
1TB HDD işimi görür. SSD işini sonraya bırakacağım.
550W beni götürür herhalde. Kasa olarak da RGB olmak zorunda değil.
Anakart işine hakim değilim burada çok büyük yardım istiyorum.
RAM 12-16 yeterli olacağını düşünüyorum ama MHz olarak kaç olmalı sistemle hangisi uyumlu olur vs onu tam bilmiyorum.
Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Herkese merhaba, 5500TL bir bütçe var. Bu para ile masaüstü bir sistem toplamak istiyorum, sadece oyun anlamında değil. Kardeşimin bölümü ile alakalı birçok program var kullandığı. Onlar içinde rahatlıkla kullanabileceği bir sistem lazım. Şimdilik zemini atıp daha sonra yükseltmeleri yapmayı planlıyorum. Montaj işini bilmediğim için az buz bilgimle farklı sitelerden sistemler oluşturdum. İsteyene link atarım.

İşlemci de Ryzen5 düşünüyorum, ekran kartında ise 1050 TI-1650 (128Bit) veya RX570 (256Bit) bunları uygun gördüm fikirlere açığım.
1TB HDD işimi görür. SSD işini sonraya bırakacağım.
550W beni götürür herhalde. Kasa olarak da RGB olmak zorunda değil.
Anakart işine hakim değilim burada çok büyük yardım istiyorum.
RAM 12-16 yeterli olacağını düşünüyorum ama MHz olarak kaç olmalı sistemle hangisi uyumlu olur vs onu tam bilmiyorum.
Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Bu fiyatta şuan tek sayılır. ModArt PC-MA1 / AMD Ryzen 5 3500X / ASUS TUF GTX1660 SUPER 6GB / 16GB RAM / 512GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.tr İşlemci gerektiren uygulamalarda da + sağlayacaktır, bu sistem.
Bunu beğendim gerçekten. Şu an 1 numaramı almış durumda. Teşekkür ederim.
Diğeri ile kafa kafaya bunu da 2. sıraya yazıyorum. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı