5.500 TL oyun için laptop önerisi

Benim önerim almayın zaten alacağın laptopda ki gpu daha şimdiden eski ve kendi sınıfında da vasat. Sen oyun için laptobu alacaksın daha garantisi yarılanmadan teknolojisi eskiyecek kendimden biliyorum. Bende de asus rog gl502vt var, iş için beni uzun yıllar götürür fakat, onun dışında bütçe oluşturursam şayet masaüstü sistem toplayacağım bozulana kadar bu laptop benle daha da hayatta almam hele ki günümüzde oyun laptopları bu kadar lükse kaçmışken 1050ti li sistemlere 6_7k istiyorlar şaka gibi.

i7 den i5 e inip ramleri 16 yapsak ?

Hayır monster markada hemfikirim zaten. Ama i5 mi i7 mi arada kalıyorum. i7 olarak sadece bu fiyatı göze alabilirim.

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V13-4.html
16 RAM biraz lüks aslında bana kalirsa, hem gerektiğinde ilerde RAM ekleyebilirsiniz, ama işlemciyi veya ekran kartını değiştiremezsiniz. Ramin çok olması kullandığın uygulamalarda gereken verilerin HDD veya SSD de değilde RAM de tutulmasını sağlar, m2 SSD yanina 8gb RAM yeter 2 yıl tabi 2k veya daha yüksek bi çözünürlükte oynamıyorsan. Biri gelip pubg 10gb RAM kullanıyor demeden kaçıyım.

16 RAM biraz lüks aslında bana kalirsa, hem gerektiğinde ilerde RAM ekleyebilirsiniz, ama işlemciyi veya ekran kartını değiştiremezsiniz. Ramin çok olması kullandığın uygulamalarda gereken verilerin HDD veya SSD de değilde RAM de tutulmasını sağlar, m2 SSD yanina 8gb RAM yeter 2 yıl tabi 2k veya daha yüksek bi çözünürlükte oynamıyorsan. Biri gelip pubg 10gb RAM kullanıyor demeden kaçıyım.
Aslında mosnterin en düşük fiyatlısı bile beni kurtarıyormuş. bilgisayar başında saatler geçirmiyorum. akşam eve gidince 1-2 el cs rekabetçi, ya da dead by daylight oynamak.
Dell Inspiron15 7577 Core İ7 Gaming Laptop Fiyatı - Vatan Bilgisayar

Bunu gördüö. Bütçeyi bu fiyata çıkarsam?
O zaman da bunu alın diyeceksiniz :)

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar.html

Son düzenleme:
Aslında mosnterin en düşük fiyatlısı bile beni kurtarıyormuş. bilgisayar başında saatler geçirmiyorum. akşam eve gidince 1-2 el cs rekabetçi, ya da dead by daylight oynamak.
Dell Inspiron15 7577 Core İ7 Gaming Laptop Fiyatı - Vatan Bilgisayar

Bunu gördüö. Bütçeyi bu fiyata çıkarsam?
O zaman da bunu alın diyeceksiniz :)

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar.html
İlk araştırmam lazim ama 6700tlye 1050ti lı laptop almak biraz saçma bence. 16 RAM cazip geliyor olabilir ama yuksek boyutlarda veri ile uğraşmıyorsan gereksiz açıkçası. 2k veya 4k oyunculuk içinde gerekli ama 1080p oyunculuk için gereksiz bence.
Ayrıca dediğin laptopda 7. Nesil i7 var.

İlk araştırmam lazim ama 6700tlye 1050ti lı laptop almak biraz saçma bence. 16 RAM cazip geliyor olabilir ama yuksek boyutlarda veri ile uğraşmıyorsan gereksiz açıkçası. 2k veya 4k oyunculuk içinde gerekli ama 1080p oyunculuk için gereksiz bence.
Ayrıca dediğin laptopda 7. Nesil i7 var.

ASUS FX553VE-DM453T/I7-7700HQ/16GB/1TB+128GB/4GB-GTX1050TI/15.6" Gaming Laptop

Bu laptopa ne dersin şuan indirimli hali 7000 tl ye geliyor. 1060 Ekran kartlı laptoplarda çok pahalı değil mi ? Zaten günümüz oyunlarını oynatıyor. Benim masaüstü 1050ti be gayet akıcı oynuyorum. Öyle televizyona falan bağlayıp aşırı grafik tutkunu da değilim açıkçası. Hem freedos olmaması da artı değil mi ?

Ve şunu da ekleyeyim, normalde monster markasının en uygun fiyatlısı da beni kurtarıyor ama almışken ileriye dönükte olsun istiyorum. Şartlarımı zorlayıp 7 bin liralık bir laptop önerir misiniz?

MediaMarkt'a güzel indirim var şu an.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben de arıyorum. Monster'ın kasa kalitesini pek beğenmesem de en cazip o gibi duruyor. Abra i5-8300H'li modele bakıyordum, fiyatı 5400 lira. Daha sonra aynı modelin i7-8750H'lisini gördüm, o da 5800 lira.

Aradaki fiyat farkına değecek kadar performans artışı var mıdır?
5800 Lira bu laptop'a değer mi sizce?
Oyun performansı önümüzdeki birkaç sene nasıl olur?
9. nesili beklemeli miyim?
Mac OS bütün donanımları destekler mi?

ASUS FX553VE-DM453T/I7-7700HQ/16GB/1TB+128GB/4GB-GTX1050TI/15.6" Gaming Laptop

Bu laptopa ne dersin şuan indirimli hali 7000 tl ye geliyor. 1060 Ekran kartlı laptoplarda çok pahalı değil mi ? Zaten günümüz oyunlarını oynatıyor. Benim masaüstü 1050ti be gayet akıcı oynuyorum. Öyle televizyona falan bağlayıp aşırı grafik tutkunu da değilim açıkçası. Hem freedos olmaması da artı değil mi ?

Ve şunu da ekleyeyim, normalde monster markasının en uygun fiyatlısı da beni kurtarıyor ama almışken ileriye dönükte olsun istiyorum. Şartlarımı zorlayıp 7 bin liralık bir laptop önerir misiniz?

MediaMarkt'a güzel indirim var şu an.
Sen bilirsin, pek vaktim olmadığından bu gün pek bakamadım. 30 TL verip windows 10 key alabiliyorsun. Onu o kadar kafaya takmana gerek yok. Hangisi kafana yatiyorsa onu al. 1050ti seni 4-5 sene götürür. Tabi grafiklerin bir kısmını düşüğe alması gerektiren bilir ileride.
İ7 8750h da 6 çekirdek 12 izlek var, tek çekirdek performansında i5 8300hdan %10 daha hızlı çok çekirdek de sen düşün. İ5 8300 4 çekirdek 8 izlek var. İ7 7700hg da ise 4 çekirdek 8 izlek var i5 8300h dan %10 daha az performans veriyor. Su anki oyunlar 4 çekirdek kullanıyor ama ileride daha fazla çekirdek kullanılır muhtemelen, malum 8 çekirdek popüler oldu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı