5-6 yıl götürecek telefon önerisi

OnurKrkc

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 1 sene önce elimdeki cihazı kırmış olmam nedeniyle tuşlu telefona geçtim. O aralarda üniversite sınavına hazırlandığım için yeni cihaz almamıştım. Ama artık sıkılmaya başladım. Yeni bir telefon almak istiyorum ama aldıktan sonra başım ağrısın istemiyorum. Yazılım tarafında sorunlar olduğunda çok can sıkıcı olabiliyor. iPhone 11 alayım dedim ama ortalama 8000 TL olunca bir telefona 8000 TL vermek çok diye düşündüm. (Yanlış düşünmüş olabilirim.) Tavsiye edeceğiniz, sıkıntısız, batarya konusunda üzmeyecek, performansı yerinde, 5-6 yıl idare edecek bir cihaz arıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amaca ve kullanıma göre değişir garanti veremeyiz bu konuda. Performansı yüksek bir telefon almak çoğu zaman daha rahat ettirir bu konuda snapdragon 845 ve üstü bir işlemciye sahip telefonunuz olur ise bir kaç yıl götürür sizi takılma donma yapmadan. Sadece internette sörf yapmak, arama mesajlaşma, sosyal medya gibi ve üzeri işler için bunu öneririm.

Performansı iyi bir telefondur lakin Huawei ve Google arasındaki problem yüzünden Google Play'i APK olarak yükleyip uygulamaları edinebilirsiniz.

Merhaba, yaklaşık 1 sene önce elimdeki cihazı kırmış olmam nedeniyle tuşlu telefona geçtim. O aralarda üniversite sınavına hazırlandığım için yeni cihaz almamıştım. Ama artık sıkılmaya başladım. Yeni bir telefon almak istiyorum ama aldıktan sonra başım ağrısın istemiyorum. Yazılım tarafında sorunlar olduğunda çok can sıkıcı olabiliyor. iPhone 11 alayım dedim ama ortalama 8000 TL olunca bir telefona 8000 TL vermek çok diye düşündüm. (yanlış düşünmüş olabilirim.) Tavsiye edeceğiniz, sıkıntısız, batarya konusunda üzmeyecek, performansı yerinde, 5-6 yıl idare edecek bir cihaz arıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sorunuz varsa cevaplarız.

Uzun ömür istiyorsan iOS tarafına yönel.

@Shenzhenn

S20 Plus düşünmüyorum daha doğrusu Samsung düşünmüyorum çünkü Exynos kullanıyor. Realme 7 Pro güzel bir seçenek gibi duruyor ama almışken amiral gemisi alıp Premium hissiyatı da tatmak istiyorum.
Uzun ömür istiyorsan iOS tarafına yönel.

Ben de iOS tarafına yöneldim ama bir telefona 8000-10000 TL verilir mi onu bilemedim.

S20 Plus düşünmüyorum daha doğrusu Samsung düşünmüyorum çünkü Exynos kullanıyor. Realme 7 Pro güzel bir seçenek gibi duruyor ama almışken amiral gemisi alıp Premium hissiyatı da tatmak istiyorum.

@Shenzhenn gelse size uzun uzun açıklardı Realme 7 Pro'yu ama çevrimdışı.
Onu da bekleyin.
Bu halamda var kendisi memnun.
@Shenzhenn kalanı sizde.

@VİPER34 etiketlediğin için teşekkür ederim. :)

Düşük bütçeye alınabilecek en iyi cihazlardan birisi gerek bataryası, yazılımı, performansı, 65W hızlı şarj desteği sayesinde 35 dakika içerisinde tam şarj olabilmesi ile Realme 7 Pro'dur. Ama kamera tarafında memnun etmeyecektir, kamerası güzel bir cihaz bakıyorsanız Realme 7 Pro yerine Oppo Reno 4 bakabilirsiniz.

@VİPER34 etiketlediğin için teşekkür ederim. :)

Düşük bütçeye alınabilecek en iyi cihazlardan birisi gerek bataryası, yazılımı, performansı, 65W hızlı şarj desteği sayesinde 35 dakika içerisinde tam şarj olabilmesi ile Realme 7 Pro'dur. Ama kamera tarafında memnun etmeyecektir, kamerası güzel bir cihaz bakıyorsanız Realme 7 Pro yerine Oppo Reno 4 bakabilirsiniz.

Çektiğiniz fotoğraflar varsa buraya yükleme şansınız var mı acaba?

Geri
Yukarı