5-6k arası rahat oyun oynatacak laptop önerisi

Ama eski kasa ısınıyor başka bulamadım 1050 Ti' da alınmaz artık. Zaten hepsi ısınma sorunlu çoğunlukla 5-6k bütün 2.el GTX 10 serisi laptoplar.

Aynısının Lenovo olanın 920MX olanı var. Maksimum en düşük ayarlarda Valorant oynar. Kendimden biliyorum. Bir de medium ayarlar GTA 5 o kadar. Zamanında 2.200 TL'ye almıştım bilgisayarımı... 2017'de.

Hocam Valorant oyunun grafikleri belli :) RDR 2 gibi sağlam oyunları güzel grafikle akıcı oynatması için ileriye dönük bir kart olması lazım. Arkadaşın bütçesine en uygun GTX 1650'li olan bir laptop :) 2 ay araştırma yaparak 6K'ya söylediğim Laptop'u aldım 2. el diye ön yargıyla yaklaşmamak lazım aldığım cihaz 1 Ay'lık üretici firma garantili faturası VS. her şeyi var bu şartlar sağlandığı sürece 2. el her zaman daha hesaplı olur.

Hocam Valorant oyunun grafikleri belli :) RDR 2 gibi sağlam oyunları güzel grafikle akıcı oynatması için ileriye dönük bir kart olması lazım. Arkadaşın bütçesine en uygun GTX 1650'li olan bir laptop :) 2 ay araştırma yaparak 6K'ya söylediğim Laptop'u aldım 2. el diye ön yargıyla yaklaşmamak lazım aldığım cihaz 1 Ay'lık üretici firma garantili faturası VS. her şeyi var bu şartlar sağlandığı sürece 2. el her zaman daha hesaplı olur.

Tabii ki de ikinci el şimdi F/P olarak nitelendiriliyor. Ben sıfır alır düşüncesi ile onu attım ama tabii ki de ikinci el de olsa temiz bilgisayar bulduğu sürece daha iyi.

Ama eski kasa ısınıyor başka bulamadım 1050 Ti'da alınmaz artık. Zaten hepsi ısınma sorunlu çoğunlukla 5-6k bütün 2.el GTX 10 serisi laptoplar.

En tepe laptoplar bile ısınıyor hocam. Bu cihaza bir soğutma alındımı uzun süre iş görecektir bir de ileride 8 GB RAM eklenir mis :)
Tabii ki de ikinci el şimdi F/P olarak nitelendiriliyor. Ben sıfır alır düşüncesi ile onu attım ama tabii ki de ikinci el de olsa temiz bilgisayar bulduğu sürece daha iyi.

Arkadaşlar birkaç laptop önermiş ama bence alınacak cihazda en az 16 GB RAM olmalı 8 GB eskisi gibi yeterli değil. Malum Türkiye şartları aşırı zor birazcık sabredilirse güzel cihazlar denk gelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı