5 adet 3070 mining için BIOS ayarı

redcliffe

Hectopat
Arkadaşlar, sabahtan beri bir türlü sistemi normal çalıştıramadım. ASUS Prime X570 PRO anakartım var ve 1 adet 3070 anakarta, diğer 4 adet 3070 de riser çoklayıcı ile X1 slota takılı fakat sistem ya açılmıyor ya da açılsa bile kartları eksik görüyor. BIOS'tan nasıl bir ayar yapmam lazım? Çıldırmak üzereyim. 10 saattir BIOS'dan denemediğim ayar, kurcalamadığım kısım kalmadı. Sorunumu çözecek arkadaşı ödüllendireceğim bu konuda ciddiyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, sabahtan beri bir türlü sistemi normal çalıştıramadım. ASUS Prime X570 PRO anakartım var ve 1 adet 3070 anakarta, diğer 4 adet 3070 de riser çoklayıcı ile X1 slota takılı fakat sistem ya açılmıyor ya da açılsa bile kartları eksik görüyor. BIOS'tan nasıl bir ayar yapmam lazım? Çıldırmak üzereyim. 10 saattir BIOS'dan denemediğim ayar, kurcalamadığım kısım kalmadı. Sorunumu çözecek arkadaşı ödüllendireceğim bu konuda ciddiyim.
Hocam çoklayıcı ile 4 ekran kartı çalışır mı sizce ? Bana aşırı zorlar gibi geliyor bence 1 pc daha dizin. Kendi fikrim hiç bir şeyi savunmuyorum.

Benzer BIOS arayüzüne sahip olmanız gerek:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki talimatları izler misiniz? :)

Bu sistem için elinizdeki güç kaynağı nedir? Merak ettim.

Hocam çoklayıcı ile 4 ekran kartı çalışır mı sizce? Bana aşırı zorlar gibi geliyor bence 1 PC daha dizin. Kendi fikrim hiçbir şeyi savunmuyorum.

Hocam normalde çalışması gerekiyor yakın bir arkadaşım kullanıyor sorunsuz bir kanalda da görmüştüm adam sorunsuz kullanıyordu bir ayarda yapmadı bende neden olmadı anlayamadım. Riserleri normal bağlarsam çalışıyor 4 tane 3070 le şu an kazıyorum pes ettim yarın bir daha deneyeceğim şansımı 1 tane 3070 boşta yatıyor zarar işliyor her saat 😁

Hocam normalde çalışması gerekiyor yakın bir arkadaşım kullanıyor sorunsuz bir kanalda da görmüştüm adam sorunsuz kullanıyordu bir ayarda yapmadı bende neden olmadı anlayamadım. Riserleri normal bağlarsam çalışıyor 4 tane 3070 le şu an kazıyorum pes ettim yarın bir daha deneyeceğim şansımı 1 tane 3070 boşta yatıyor zarar işliyor her saat 😁
:D kazım hızınız kaç ? Merak ettim.

Benzer BIOS arayüzüne sahip olmanız gerek:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki talimatları izler misiniz? :)

Bu sistem için elinizdeki güç kaynağı nedir? Merak ettim.

Corsair AX1500i titanyum sertifikalı 10 kart destekli güzel bir PSU. Sadece rig için almıştım harici bağladıklarımı bu PSU ile çalıştırıyorum kasaya ise kullandım ASUS ROG 850 Gold PSU beyaz renk kasaya takılı olan 3070'e bundan veriyorum gücü. Nerden giriştim bu mining işine odada adım atmaya yer kalmadı.
:D kazım hızınız kaç? Merak ettim.

4 adet 3070 le 250 mh/s kazım yapıyorum boşta 1 adet 3070 2 adette 3060 var bağlayabilirsem 410 mh/s civarlarına çıkacağım sanırım.

Dosya Ekleri

• IMG_20210429_164858.jpg
    IMG_20210429_164858.jpg
    125,2 KB · Görüntüleme: 116
  • WhatsApp Image 2021-05-03 at 21.14.13.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-03 at 21.14.13.jpeg
    125 KB · Görüntüleme: 120

Yeni konular

Geri
Yukarı