5 bin lira sistem toplama

koXahar

Decapat
Arkadaş bir bütçe oluşturdu, bu bütçe ile bilgisayar toplamayı düşünüyor. Ben de yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Beyin fırtınası yapalım. Monitör hariç 5 bin liraya en ideal nasıl sistem dizilir?

Dipnot: Konuya tam hakim olmayanlar tavsiye yapmazsa seviniriz. Boş yere tartışma oluyor sonra :D Şimdiden herkese teşekkürler.

1 tane daha 8 GB RAM almaya bütçe el veriyorsa 2 tane 8'lik alın.

Toplam 5000TL oluyor 8 GB RAM ile.

Not; 10100F daha iyi diyenler için Intel H410 ve B460 anakartlara 11.nesilin gelmeyeceğini açıkladı artık 10100F önermiyorum.

Ekran kartı fiyatları uçtuğu için şu sıralar sürekli hazır sistem öneriyoruz. Pollux 3T-10'un 1650s ya da RX 5500 XT stoklarını beklemek iyi bir alternatif olabilir. RAM'i 2x yapıp, SSD'yi çıkarıp Patriot Burst alınırsa güzel bir sistem oluyor.

Ek olarak 10100 bir sistem toplayıp, ekran kartı fiyatlarının düşmesi beklenebilir.

Son olarak, 1650s'in Phoenix modeli ve RX 5500 XT'nin tek fanlı modeliyle 5000 TL'ye 16 GB RAM'li sistem toplanıyor fakat bildiğim kadarıyla sıcak çalışan bir kartlar.

Ekran kartı fiyatları uçtuğu için şu sıralar sürekli hazır sistem öneriyoruz. Pollux 3T-10'un 1650s ya da RX 5500 XT stoklarını beklemek iyi bir alternatif olabilir. RAM'i 2x yapıp, SSD'yi çıkarıp Patriot Burst alınırsa güzel bir sistem oluyor.

Ek olarak 10100 bir sistem toplayıp, ekran kartı fiyatlarının düşmesi beklenebilir.

Son olarak, 1650s'in Phoenix modeli ve RX 5500 XT'nin tek fanlı modeliyle 5000 TL'ye 16 GB RAM'li sistem toplanıyor fakat bildiğim kadarıyla sıcak çalışan bir kartlar.
Gamegarajdaki mi hocam?

Evet, ondan bahsediyordum.

Stokların ne zaman geleceği ile ilgili bir bilgi var mı çok yakın dönemdeyse durabilir fakat arkadaş bu zamanlarda almak istiyor çünkü bir fırsat sonucu bu bütçe oluştu fırsat gitmeden almak istiyor. Yani bugünlerde yapılacak en ideal kasa ne olur? Varsa hazır linki nedir? Yardımcı olursanız seviniriz.

Not; 10100F daha iyi diyenler için Intel H410 ve B460 anakartlara 11.nesilin gelmeyeceğini açıkladı artık 10100F önermiyorum.
Şöyle ki dediğiniz hem doğru hem yanlış. İleride işlemci yükseltmesi yapılacağında 5. nesil bir işlemci takılsa (AMD) bu anakarta, yakışır mı sizce? Ferrari alıp Tofaş motoru takmak gibi olur. Bunu söylüyorken bir de daha iyi bir anakart önerseydiniz keşke.

Amaç oyun ise, bu iyi gibi:

RAM'den iki tane alın.

Ekran kartı olarak aşağıdaki var ama sıcak çalışan bir kart diye biliyorum. Aklıma bütçe dahilinde başka bir alternatif gelmiyor. Belki @WaIter White hocamın ekran kartı için bir fikri vardır.

Ekran kartı fiyatları uçtuğu için şu sıralar sürekli hazır sistem öneriyoruz. Pollux 3T-10'un 1650S'ya da RX 5500 XT stoklarını beklemek iyi bir alternatif olabilir. RAM'i 2X yapıp, SSD'yi çıkarıp Patriot Burst alınırsa güzel bir sistem oluyor.

Son olarak, 1650S'in Phoenix modeli ve RX 5500 XT'nin tek fanlı modeliyle 5000 TL'ye 16 GB RAM'li sistem toplanıyor fakat bildiğim kadarıyla sıcak çalışan bir kartlar.

Hocam 1650S Phoenix modelinin ısı testinde 75C'nin üstünde çıkmıyor tek fanlı model için ortalama düzey.

Amaç oyun ise, bu iyi gibi:

RAM'den iki tane alın.

Ekran kartı olarak aşağıdaki var ama sıcak çalışan bir kart diye biliyorum. Aklıma bütçe dahilinde başka bir alternatif gelmiyor. Belki @WaIter White hocamın ekran kartı için bir fikri vardır.

Gayet güzel bir sistem olmuş. Ekran kartı da gayet iyi. Daha iyi alternatif bulmak bu zamanda bir hayli zor. Tek fanlı olsa bile aşırı ısınacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı