5 bin TL Laptop Tavsiyesi

i3 10 ve 11. nesil ile sıkıntı yaşarsınız. Ryzen bakın.
Nedenini de söylerseniz herkes bilgilenmiş olur. Hangi Ryzen mesela ? Ya da laptop modeli var mı önereceğiniz ?

i3 11. Nesil gayet yeterli bir işlemci günlük kullanımda. 10. Nesil sıkıntı. AMD tarafında acayip fahiş fiyatlar var bu paralara ne alınabilir mesela 5000 seviyesinde AMD işlemcili?

Ekran IPS değil. RAM'in birini lehimlemişler diğer yuvayla beraber en fazla 12 GB RAM oluyor. Günlük kullanım için ilk laptop daha başarılı olur bence. En azından 16 GB RAM yapılabilir cepte de para kalır

Eskiden ryzen 3 5300u alabiliyorduk. Öyle bir işlemci ki RDR 2 bile oynatabilir. Hem çok güçlü hem aradığınız özellikler olan modeller vardı.
https://www.epey.com/laptop/lenovo-v15-g2-82kd000atx.html
Tek önerebileceğim model bu.
Hem bütçemi aşıyor hem de 4C/8T işlemci kullanımım için gereksiz. Sadece tarayıcı, ofis ve dizi-film gibi medya tüketimi için kullanılacak.
i3 11. Nesil gayet yeterli bir işlemci günlük kullanımda. 10. Nesil sıkıntı. AMD tarafında acayip fahiş fiyatlar var bu paralara ne alınabilir mesela 5000 seviyesinde AMD işlemcili?
Hocam niye diretiyorsunuz anlam veremedim. 10. nesil i3 işlemci neden sıkıntı ? Celeron işlemciler bile bu dediğim işleri rahat rahat yaparken 2C/4T 10. nesil i3'ün nesi sıkıntı yani anlayamadım. 11. nesil daha iyi buna itirazım yok ama aralarındada dünyalar kadar bir fark yok.

Abartma ile alakası yok ihtiyaçlar bunlar arkadaşa yetecektir bu özellikler belki ama az paralar değil bu paralar daha iyisini alabilecekse. O yüzden detaylı araştırması ve belki de beklemesi daha iyi bir seçenek belki kampanya vs ile hem IPS hem üst nesil işlemci alabilir. Ben de böyle bir fırsat bekleyeceğim mesela
Hem bütçemi aşıyor hem de 4C/8T işlemci kullanımım için gereksiz. Sadece tarayıcı, ofis ve dizi-film gibi medya tüketimi için kullanılacak.

Hocam niye diretiyorsunuz anlam veremedim. 10. nesil i3 işlemci neden sıkıntı? Celeron işlemciler bile bu dediğim işleri rahat rahat yaparken 2C/4T 10. nesil i3'ün nesi sıkıntı yani anlayamadım. 11. nesil daha iyi buna itirazım yok ama aralarındada dünyalar kadar bir fark yok.

Hocam niye direteyim 😀 ben sadece önerimi yaptım size öncelikler önemli. Siz diyorsunuz ki IPS ekran lazım Wi-Fi 6 lazım BT 5.0 lazım o zaman ilk attığınızı alın geçin. Sonuçta filmi Pentium da bile izleyebilirsiniz o artık bir kıstas değil hız önemli, güç önemli vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı