5. Boyut Hakkındaki Düşünceleriniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
unnamed.jpg

Eğer insanların tarihinden bahsedecek olursak, nerede bu Atlantis insanları? Adamlar bir günde dünyadan yok olmuşlar. Bunların nereye gittiğini kimse de açıklayamıyor. :lanet::lanet:

Mısırdaki Piramitleri de unutmamak lazım, evrenimiz gerçekten çok ilginç.

Bu tarz ökült araştırmalar için kesinlikle Erich Von Daniken kitapları okunmalı. Tanrıların Arabaları, bu tarz çalışmalarda öncül olmuştur. Benzer şekilde Giovanni Scagnamillo'nun Dünyamızın Gizli Sahipleri kitabı da pek şahanedir.

Yine de bu tarz bilgilerle kafayı çok yormamak gerekiyor. İşin içinden çıkılmıyor. Şunu da unutmamak gerekiyor, çoğu tarihi bilgi güvenilmezdir. Elimizdeki yüksek teknoloji ile radyokarbon testleri yapıp, tam tarihlerini ortaya çıkartabiliyoruz. Ama bazı okumalar yanıltıcı olabiliyor. Özellikle döneminde yazılıp, çizilmiş birçok kaynak yalan yanlış olabiliyor. Dediğim gibi kafayı bunlarla çok yormaya değmiyor, eğlencesi ve yeri geldiğinde yapılan muhabbetleri oldukça keyifli olur ^^

4. Boyut zamandir. Biz 4. Boyutu anlik yasayabiliyoruz. 5. Boyuttakiler icin zaman sonsuz kullanilabiliyor. Biz nasil merdiven cikabiliyorsak onlar da gecmise veya gelecege girebiliyorlar. Zamanda manuplasyon yapma yetenekleri var.

@agamemnon75 Aslına bakılırsa zamanı anlık olarak yaşamıyoruz. Çünkü biz gözümüzle hangi cisme bakarsak bakalım onun her zaman geçmişini görürüz. Çünkü ışık hızı sonsuz değildir. Bizler nasıl Güneş'e baktığımızda onun 8 dakika önceki görüntüsünü görüyorsak biz de 1 metre ötemizdeki bir cisme baktığımızda o cismin bilmem kaç nanosaniye geçmişini görürüz.

Interstellar ütopik derecede ilerlemiş bir bilimi ele alıyor. Kastım o ki, biz henüz o denli şeyleri ölçemeyiz. Etrafımızda beliren bir solucan deliği olmadığı sürece tabisi. Öte yandan, 5. boyutu anlayamayız. Bakınız, 2. boyutta yaşadığımız varsayalım. Hepimiz sadece çizgilerdeyiz, sağ-sol-ileri-geri hareketlerini gerçekleştirebiliyoruz. Bizim dünyamızda yükseklik yoktur. Dolayısıyla yükseklik durumu tanımsızdır, anlatılamaz. Yani şöyle diyelim, ben şimdi size bir şeyin geldiğini ileri, sağ, geri, sol, aşağı, yukarı ile anlatabilirim dimi, heh işte 4. boyuttan bir şey gelseydi ne diyecektim? Tanımsız. Yani beyler, motoru zorlamayın yok öyle bir şey bizim dünyada. En azından görene kadar ( :izliyorum: ).

4.boyut denen şey zaman olabilir. 3.boyuta kadar bir nesne hareketsiz ta ki zaman oluşana kadar. Bunu bir yerde duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum. Sanırım bir Youtube videoysuydu.

En son Samanyolu kanalında yayınlıyorlardı.

Şaka bir yana, Kur'an-ı Kerim'de 5. Boyut'u açıklamaz ama bir çok bilginin gelecekte bulunacağına işaret eder. Hatta ve hatta Necm suresinin 40. ayetinde "Ve çalışmaları da ileride görülecektir." der.
Bir buluşu, bir dine bağlı olarak bulamayabilirsin. Elektriği örnek verelim. Elektrik bulunmadan önce yok muydu? Vardı ama halk daha önce hiç görmediği için sanki birinin icat ettiğini zannediyordu. Tanrı tanımazlık ise burada başlıyor. Ve benim inanandığım dinin Tanrısı, bir Tanrının varlığına 224.000 peygamber ve 124.000.000 evliya ile delalet ediyor.

Eğer yanlış yorumlamıyorsam boyutlararası etkileşimi sağlayan kuantım altı bir partikül kesinlikle var. Örneğin, fotonların dikine kesitinde elektrik alan, yataya kesitinde manyetik alan var lise fiziğinden biliyorsunuzdur. Ayrıca bu alanlar 2. boyutta, bir 3B partikül bulundurmuyorlar, en basitinden elektronlar manyetik ve elektrik alandan etkileniyorlar, bence boyutlararası geçişin anahtarı bu boyutlararası koordinasyonu/etkileşimi sağlayan partiküller.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı