5 Dil bilmenin artıları nelerdir?

Viking

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 5 dil bilmenin maddi ve manevi yararları çoğunlukta nelerdir? ( Diller: Türkçe, İngilizce, Norveççe, İsveççe, Danca ) Bilmekten kastım, C1-C2 derecesi.

Kültür zenginliği. Sadece dil değil o ülkelerin kültürlerini de araştır. Bu seni zenginleştirir. Yoksa dil bilerek sadece iletişime geçersin. Burada arkadaşınla muhabbet etmekle aynı şey.

Akıcı derecebilirsen ve bunların sınavlarına girip belgeleri alırsan istediğin yerde çalışabilrisin, tercüman veya konsolosluklar da.

5 Dil 5 insan demek çeviri yapabilirsin o ülkede konuşabilirsin birisi bir şey sorduğunda yanındaki anlamayıp sen konuştuğun zaman ego tatmini yani dil bilmek güzel bir şey hem de çeviri ile para kazanabilirsin.

Artısı tercüman olabilmek, eksisi ülke yönetememek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

C1, C2 dediğine göre gayet iyi konuşabiliyorsun. Bu da tercümanlık ile çok güzel para kazanabilirsin demek oluyor. Stajyer tercümanlar bile çok iyi paralar kazanabiliyor. Güzel bir uluslararası şirkette kendini değerlendirebilirsin.
Bu arada tebrik ederim. 5 dil bilmek zor iş.

C1, C2 dediğine göre gayet iyi konuşabiliyorsun. Bu da tercümanlık ile çok güzel para kazanabilirsin demek oluyor. Stajyer tercümanlar bile çok iyi paralar kazanabiliyor. Güzel bir uluslararası şirkette kendini değerlendirebilirsin.
Bu arada tebrik ederim. 5 dil bilmek zor iş.
Şu an sadece Türkçe ve b1 seviye ingilizcem var. Önümdeki yıllarda bu dilleri öğrenmek istiyorum. Bu yüzden bu konuyu açtım.

Yeni konular

Geri
Yukarı