5 gün devamsızlık kuralı nedir?

Rikaf Adam

Hectopat
Tam anlayamadım yarın bir işim var devamsızlığım 4 gün, 5 güne kadar olan devamsızlıklarda (5. gün dahil) mi yoksa 4 güne kadar olan devamsızlıklarda mı (4. gün dahil) belge veriliyor?

Tam anlayamadım yarın bir işim var devamsızlığım 4 gün, 5 güne kadar olan devamsızlıklarda (5. gün dahil) mi yoksa 4 güne kadar olan devamsızlıklarda mı (4. gün dahil) belge veriliyor?

Özürsüz devamsızlık 5'i geçerse belge alınamaz. 10'u geçerse sınıfta kalırsınız.
Özürlü devamsızlık 10'u geçerse belge alınamaz. 20'yi geçerse sınıfta kalırsınız.

5 gün olursa değil, 5 günü geçerse belge alamıyorsun.

Ayrıca bu devamsızlık hakkı dönemlik değil, yıllık haberin olsun. Yani ikinci dönemde hiç özürsüz devamsızlık hakkın olmayacak belge almak istiyorsan.

Ayrıca bu devamsızlık hakkı dönemlik değil, yıllık haberin olsun. Yani ikinci dönemde hiç özürsüz devamsızlık hakkın olmayacak belge almak istiyorsan.
Bu kural sadece lise için geçerli değil miydi ?

Hocam peki benim bu 4 gün devamsızlığın 2 günü özürlü sayılıyor fakat belge vermemiştim yani unuttum kontrole gitmiştim doktora bunu 2. dönem versem 5 gün devamsızlık 2 gün özürlü 3 gün özürsüz olur mu eğer oluyorsa 1 gün gelmezsem bu özürsüz devamsızlık sayılırsa 2 gün özürlü 4 gün özürsüz oluyor bu halde 2. dönem belge alabilir miyim?

@Rikaf Adam İzinli ve raporlu sayılmak için vereceğin belgelerin, yok yazıldığın günden en geç 20 gün sonrasında verilmesi gerekiyor. Yönetmelik böyle diyor yani. 2. dönem verebileceğini sanmıyorum.

Sanırım ortaokulda idare kararıyla oluyor, diye biliyorum ama lisede kesin alamazsınız. Benim arkadaşlarım 5 üstü devamsızlık yaptı ama belge aldılar, yani ortaokulda kesin değil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı