5 gün önce yeni başladığım kurye işinde kaza yaptım

Arkadaşlar hemen kısaca anlatayım. 5 gün önce bir firmada kurye olarak ise başladım. Dün öndeki araç ani fren yapınca ben de çarpmamak için motoru sağ yatırdım, ayağım motorun altında kaldı. O an ayağımı oynatamadığımdan yerden kalkmadım ambulansı aradılar ambulans gelirken ben de dükkan müdürünü aradım. Ambulans geldi ben ambulansa bindirilirken motor yerdeydi yani olay yerinde. Ben gittikten sonra müdür motoru dukkana cekmiş ve hastaneye gelmiş. Olay yerine gelen polisler motoru göremeyince hastaneye geldiler motoru sordular. Ben de " ambulansa binerken motor yerdeydi gerisini bilmiyorum" dedim o sirada müdür trafik polisine "motoru ben dukkana götürdüm dedi. Poliste "bunun yanlış olduğunu cezası olduğunu" söyledi. Ben rahatım çünkü motordan haberim yok. Neyse hastane sonrası karakola ifadeye gittim. Bir de ne goreyim. Motoru olay yerinden uzaklaştırma diye bana 652 TL ceza ve 20 ceza puanı yazmış hastaneye gelen polis. Buna nasıl itiraz ederim? Bu birinci sorum. Ikincisi ise acil servisteki doktor meslek hayatina yeni başlamış islemleri iş/trafik kazası diye değil sadece trafik diye başlatmiş. Raporlu olduğum süre boyunca da bu yuzden para alamayacakmışım. Bunu işlemleri düzelttirme sansım var mı? Bu ikinci sorumdu.

Geri
Yukarı