5 hoparlörden nasıl ses alabilirim?

AirLife

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
5+1 ses sisteminin 3 hoparlörü çalışıyor. Şarkı dinlediğimde ise 2 tanesinden ses geliyor. Diğer kalanlarından nasıl ses alabilirim? Ses kartı mı lazım, stereo çoklayıcı mı almam gerek bilemedim.

Stereo çoklayıcı alsam yeşil ve siyah çıkışları buna bağlamam yeterli olur mu hepsinden ses alabilmem için?

Windows üzerindeki ince ayarları tam hatırlamıyorum ama K-Lite Codec Pack yüklerken 5.1 olarak ayarlama yapabiliyorsunuz. Biz de 4+1 kullanıyoruz ama ses kartına bağlı bir de amfi var. :D

Ses kartın 5.1 desteklemesi lazım. Ses ayarlarından speaker fill yaparsan tüm kolonlardan ses gelir.

Desteklediğine nereden bakabilirim? Ve Speaker Fill dediğin nedir? Bir türlü tüm kolonlardan ses gelmesini yapamadım.

Windows üzerindeki ince ayarları tam hatırlamıyorum ama K-Lite Codec Pack yüklerken 5.1 olarak ayarlama yapabiliyorsunuz. Biz de 4+1 kullanıyoruz ama ses kartına bağlı bir de amfi var. :D

Onu yüklesem bütün hoparlörden ses alabilir miyim?

Desteklediğine nereden bakabilirim? Ve Speaker Fill dediğin nedir? Bir türlü tüm kolonlardan ses gelmesini yapamadım.
Anakart modelini sorgulayıp bulabilirsin yada aygıt yöneticisinden donanım kimliklerinden. Ses denetim masasından hoparlör'e sağ tıklayıp enhancements bölümün de bulunuyor.
Ekran Alıntısı.PNG

Tek başına işe yaramaz. Daha doğrusu gerçek 5.1 deneyimi yaşamanız için uyumlu ses kartınızın olması lazım.

Nasıl bir ses kartı almam lazım? Bazı ses kartlarında turuncu giriş de var. Bende siyah, yeşil, pembe olmak üzere 3 giriş var.

Ek olarak benim istediğim 5 hoparlörden ses almak sadece. 5.1 deneyimi değil amacım.

Nasıl bir ses kartı almam lazım? Bazı ses kartlarında turuncu giriş de var. Bende siyah, yeşil, pembe olmak üzere 3 giriş var.

Ek olarak benim istediğim 5 hoparlörden ses almak sadece. 5.1 deneyimi değil amacım.
Ses sistemini biraz daha ayrıntılı yazar mısınız?
Amfi var mı? Hoparlörlerin hepsi aynı mı? Değilse özellikleri ne?
Hoparlörleri nereye dizeceksiniz?

Ses sistemini biraz daha ayrıntılı yazar mısınız?
Amfi var mı? Hoparlörlerin hepsi aynı mı? Değilse özellikleri ne?
Hoparlörleri nereye dizeceksiniz?

PC'ye bağlı hoparlörüm. Logitech X530 modeli.

Sadece PC için istiyorum ben.

Masada, monitörün çevresinde dizili.

Yeni konular

Geri
Yukarı