5 lira kağıt para basımının maliyeti 6 lira oldu

Büyük bir işgücü kaybı olur erzakları 3 4 kat fiyatından aldıktan sonra görürsün çözmeyi.
Yazın köyde sattığım buğday 2.5TL'den gitti, şu an aynı tüccardan almaya kalkınca 8TL oluyor. Söyle bakalım onlar varken fiyat 3-4 kat aratmış mı?

Hakkını verip kendi insanın çalışmasını istemiyorsanız sizde kötü niyet ararım. Bu kadar destekliyorsan al evine besle. Sanırım iş verensin ve yazdıklarım zoruna gitti. Biraz daha kudurabilirsin.

Bazı arkadaşlar beni 13 yaşındaki biri sanıyor. Klasik klavye bebesi falan sanıyor galiba. Gerçeklerin ne olduğunu biliyorum ve şahit oluyorum. Düzensiz göçmenlerin bu denli savunanlar yarın terör örgütü kurduklarında ne yapacak merak ediyorum?

Kandırıldık mı diyeceksiniz?

Gerçekten Aziz Nesin hata yapmış. %80 demeliymiş.

@Ayhan the Great ben de sana soruyorum o zaman. Madem iş gücünün büyük çoğunluğunu bunlar sağlıyor, neden hâlâ zam gelmeye devam ediyor? Sizin bu mantığınıza göre her şeyin ucuzlaması gerekirdi.
Gerçekten Aziz Nesin hata yapmış. %80 demeliymiş.
Zamanında adam faşist falan diye suçlandı. Ee dediğinde de haklı adam.

Yazın köyde sattığım buğday 2.5TL'den gitti, şu an aynı tüccardan almaya kalkınca 8TL oluyor. Söyle bakalım onlar varken fiyat 3-4 kat aratmış mı?

Hakkını verip kendi insanın çalışmasını istemiyorsanız sizde kötü niyet ararım. Bu kadar destekliyorsan al evine besle. Sanırım iş verensin ve yazdıklarım zoruna gitti. Biraz daha kudurabilirsin.

Bazı arkadaşlar beni 13 yaşındaki biri sanıyor. Klasik klavye bebesi falan sanıyor galiba. Gerçeklerin ne olduğunu biliyorum ve şahit oluyorum. Düzensiz göçmenlerin bu denli savunanlar yarın terör örgütü kurduklarında ne yapacak merak ediyorum?

Kandırıldık mı diyeceksiniz?

Gerçekten aziz nesin hata yapmış. %80 demeliymiş.

Adamlar çalışıyor. Biz rahata alıştık, önümüzdeki 20 30 sene içinde mülteciler bizden zengin olur.

@Ayhan the Great ben de sana soruyorum o zaman. Madem iş gücünün büyük çoğunluğunu bunlar sağlıyor, neden hâlâ zam gelmeye devam ediyor? Sizin bu mantığınıza göre her şeyin ucuzlaması gerekirdi.

Zamanında adam faşist falan diye suçlandı. Ee dediğinde de haklı adam.

Ona rağmen fiyatı artıyorsa bana değil hükumete sor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Ulunay Tanrı başımızdan Suriyelileri eksik etmesin. Bu kadar ucuza da aldırıyorlar, sağ olsunlar. Var olsunlar.
@Ayhan the Great ben sana soruyorum. Soruma cevap bekliyorum, ortaya böyle bir şey atan sensin.

Git çalış o zaman tarlada. Sen evde forum bebeliği yaparken adamlar çalışıyor. Biz rahata alıştık önümüzdeki 20 30 sene içinde mülteciler bizden zengin olur.
Yazılanı okumamışsın. Buğday sattım derken çiftçi ve tarım işçisi de oluyorum. Bunlar kendi kendine ekilip hasat edilmiyor 😂 Fark edemeyecek kadar zoruna gitmiş gerçekler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı